در راستای انتقال تجربه و دانش در حوزه‌های روان درمانگری معنوی صورت گرفت؛

بازدید هیئت ژاپنی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۳ کد : ۴۶۲۸۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۱۴
هیئتی متشکل از چند تن از اساتید و پزشکان ژاپنی که در حوزه مراقبت‌های معنوی بیماران فعالیت می‌کنند، با رئیس و اعضای هیئت علمی گروه‌های روان شناسی و فلسفه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ملاقات کرده و زمینه‌های همکاری و انتقال دانش و تجربه در این حوزه کاربردی از علوم انسانی و اجتماعی را بررسی نمودند.
بازدید هیئت ژاپنی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دکتر هیگوچی، مدیر مرکز هوم ویزیت، دکتر ساچی کون و متخصص طب تسکینی و دکتر کاسائی استاد فلسفه بودایی و استاد مرکز مراقبت معنوی، ضمن بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به بررسی زمینه‌های همکاری و انتقال دانش و تجربه در این حوزه کاربردی از علوم انسانی و اجتماعی پرداختند.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی محمد حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به مشترکات فرهنگی دو کشور بر عزم پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بر توسعه تعاملات و ارتباطات بین المللی با اساتید و اندیشمندان کشور ژاپن در حوزه‌های مرتبط تأکید کرد.
در این دیدار دو طرف به انتقال تجربه و دانش در حوزه‌های روان درمانگری معنوی پرداخته و در پایان مقرر شد تا تجربه‌های طرفین در این حوزه از علوم روان شناختی مبادله و به زبان‌های یکدیگر جهت بهره مندی علمی محققان دو کشور ترجمه شوند.
همچنین توسعه همکاری‌های آموزشی با هدف برگزاری دوره‌های علمی مشترک به منظور تربیت دانشجویان و متخصصان با بهره گیری از دانش و تجارب دو کشور در این عرصه مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است موضوع «مراقبت های معنوی در بیماران» از جمله حوزه‌های کاربردی در رشته روان شناسی است که در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مورد مطالعه و پژوهش اعضای هیأت علمی این مرکز قرار گرفته و در این زمینه تاکنون آثار بسیاری منتشر و دوره‌های آموزشی متعددی برگزار شده است. همچنین این پژوهشگاه به تازگی موفق به دریافت مجوز تأسیس «مرکز رشد مراقبت‌های معنوی در بیماران سرطانی» شده است.
ل.م ۵۴