رئیس پارک علم و فناوری فارس خبر داد:

صادرات بیش از پنج میلیون دلار محصولات دانش بنیان به کشورهای همسایه

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۴ کد : ۴۶۲۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۴
رئیس پارک علم و فناوری فارس در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای این پارک اظهار داشت: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس امسال بیش از پنج میلیون دلار صادرات به کشور‌های همسایه داشته‌اند.
صادرات بیش از پنج میلیون دلار محصولات دانش بنیان به کشورهای همسایه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری فارس، دکتر فرید مر اظهار داشت: پارک علم و فناوری فارس رتبه سوم در میان پارک‌های علم و فناوری را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و پنجاه شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر در پارک علم و فناوری استان فارس فعالیت می‌کنند افزود: این شرکت‌ها در چهار مرکز رشد نفت و گاز، کشاورزی، ict و مرکز رشد جامع مستقر و فعالیت می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری فارس بیان کرد: شرکت‌های فناور در پارک علم و فناوری موفق شدند تاکنون بیش از ۴۵۰ محصول فن‌آورانه تولید و به بازار عرضه کنند.
وی خاطرنشان کرد: با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات، شرکت‌های حاضر در پارک علم و فناوری استان ۹۰ میلیارد تومان فروش محصول داشتند و امسال بیش از پنج میلیون دلار هم صادرات به کشور‌های همسایه داشته است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان به جای کمک مالی احتیاج به محیط کسب و کار دارند تا برای آنها مزاحمت ایجاد نشود.
دکتر سورنا ستاری از فعالیت ۴ هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و افزود: فروش محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته، ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی با بیان اینکه بزرگترین دستاورد شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری این است که نسل جوان، تحصیل‌کرده و متخصص وارد بازار کار می‌شوند، ادامه داد: به شرکت‌های دانش بنیان بیش از ۱۴۰ نوع خدمت از جمله معافیت‌های سربازی، معافیت‌های بیمه و مالیات و مهیا کردن محیط کسب و کار مناسب ارائه می‌شود.
دکتر ستاری ادامه داد: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از تمام پروژه‌های فناوری در حوزه‌های مختلف از جمله علوم پزشکی حمایت می‌کنند و در ساختار پارک‌های علم و فناوری و در قالب ارائه تسهیلات بانکی به این شرکت‌ها کمک مالی می‌شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷