با حضور وزیر علوم ، دانشکده هنر و معماری دانشگاه رازی کرمانشاه افتتاح شد

۲۷ تیر ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۶ کد : ۴۶۲۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۴۶
همزمان با سفر استانی هیئت دولت به کرمانشاه ،دانشکده «هنر و معماری» دانشگاه رازی کرمانشاه با حضوردکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرها...
با حضور وزیر علوم ، دانشکده هنر و معماری دانشگاه رازی کرمانشاه افتتاح شد
همزمان با سفر استانی هیئت دولت به کرمانشاه ،دانشکده «هنر و معماری» دانشگاه رازی کرمانشاه با حضوردکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در مراسم افتتاح این دانشکده، حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم را یک ضرورت دانست و عنوان کرد: ما همواره در کنار بحث آموزش، تحقیق، نوآوری و شکوفایی به مرحله مهم "تولید محصول" هم نیاز داریم.
وزیر علوم افزود: در این مسیر علاوه بر دانشگاه‌ها، به مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری هم نیاز داریم که در مسیر تولید محصول حضور و همکاری آنها یک ضرورت است.
دکترفرهادی اظهار کرد: همه این نهادها باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا بتوانیم کم کم به سمت دانشگاه‌های نسل سوم حرکت کنیم.
فاز اول دانشکده هنر و معماری دانشگاه رازی که امروزبا حضور وزیر علوم افتتاح شد، شامل دانشکده "معماری" است.  این دانشکده در فضایی به مساحت 7200 متر مربع و در قالب یک ساختمان سه طبقه احداث شده است.
 در ساختمان این دانشکده 20 آتلیه معماری، 30 اتاق اعضای هیئت علمی، 15 کلاس درس، سه سالن هم اندیشی، یک سالن همایش و بخش اداری وجود دارد.
گفتنی است ساخت این پروژه از آذرماه سال 1393 آغاز شده و برای ساخت آن 13 میلیارد تومان هزینه شده است.

( ۲ )