توسط دانشجویان دانشگاه سمنان به دست آمد؛

کسب رتبه نخست سومین دوره مسابقات کشوری پل‌های مقوایی

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۱ کد : ۴۶۲۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۸
سومین دوره مسابقات کشوری پل‌های مقوایی با حضور شرکت‌کنندگانی از سراسر کشور در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار و تیم دانشگاه سمنان موفق شد عنوان نخست این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند .
کسب رتبه نخست سومین دوره مسابقات کشوری پل‌های مقوایی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، در این دوره از مسابقات ۲۴ تیم با ۲۷ پل از دانشگاه‌های سمنان، گرمسار، یاسوج و یزد به رقابت پرداختند.
در پایان این رقابت‌ها تیم «آرچیویل» از دانشگاه سمنان با کسب ۹۵ امتیاز مقام نخست را به دست آورد و تیم‌های «یاسین» از دانشگاه یاسوج با کسب امتیاز ۸۸.۵ و تیم یاسان سازه از دانشگاه یزد با کسب امتیاز ۸۷.۷ به ترتیب عناوین دوم و سوم این دوره از رقابت را به دست آوردند.
اسماعیلی دبیر انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان گفت: به کارگیری عملی دروس اصلی رشته مهندسی عمران و استفاده از نرم‌افزار‌های تخصصی این رشته، ایجاد حس رقابت، نشاط و همکاری در میان دانشجویان و البته تماشاگران از اهداف برگزاری این مسابقه مهیج و علمی است.
وی افزود: در این مسابقات شرکت‌کنندگان مجازند با استفاده از مقوا یا کارتن ۵ لایه و چسب سیلیکاتی، سازه‌هایی بسازند که بتواند نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل کنند.
برگزاری مسابقات پل مقوایی در دانشگاه باعث ایجاد فضای مناسب جهت بروز خلاقیت‌های دانشجویان و تثبیت انجمن علمی دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه سمنان به عنوان یکی از قطب‌های اصلی پل کاغذی در کشور است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۲ )