با حضور رئیس فن‌بازار ملی ایران؛

فن‌بازار منطقه‌ای استان گلستان افتتاح شد

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۱ کد : ۴۶۲۴۷ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۵۴۴
آئین افتتاحیه فن‌بازار منطقه‌ای استان گلستان با حضور رئیس فن‌بازار ملی ایران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و روسای شرکت‌های فناور استان گلستان در محل پارک علم و فناوری گلستان برگزار شد.
فن‌بازار منطقه‌ای استان گلستان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گلستان، در این آیین که قرارداد اعطای امتیاز نمایندگی، راه‌اندازی و بهره‌برداری از فن‌بازار منطقه‌ای استان گلستان نیز به امضاء رسید، دکتر حسام رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: تجربه جهانی نشان می‌دهد اگر به دنبال پیشرفت هستیم باید وارد مقوله تکنولوژی شویم و به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر دو درصد از شرکت‌های استان گلستان در حوزه فناوری نوین فعالیت می‌کنند و این نشان‌دهنده این امر است که در این حوزه باید توجه بیشتری داشته باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در این پارک فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان گلستان جزو ده شرکت برتر در کشور هستند اما این آمار کافی نبوده و ما باید با سرعت بیشتری پیشرفت کنیم.
وی خاطرنشان ساخت: فن بازار منطقه‌ای مرکزی است که اطلاعات جامع فناوری کشور را دارد و افرادی که دانش فنی دارند و سرمایه‌گذاران را به هم معرفی می‌کند.
در ادامه مهندس قنبرپور رئیس فن‌بازار ملی ایران به تاریخچه فن‌بازار اشاره کرد و گفت: محصولات، خدمات، دانش فنی، اختراعات، علامت تجاری سهام شرکت‎ها و استارتاپ‎ها از مواردی است که در فن‌بازار می‎تواند عرضه شود.
وی با بیان اینکه که فن‌بازار منطقه‌ای استان گلستان نوزدهمین فن‌بازار منطقه‌ای در کشور است که راه‌اندازی می‌شود، اظهار داشت: می‌توانیم حتی با ایجاد مرکزی در کشورهای همسایه ایران از جمله ترکمنستان نیز ارتباطات دوسویه در حوزه فناوری برقرار کنیم و به تبادل تجربیات دو کشور در این حوزه بیش از پیش بپردازیم.
مهندس قنبرپور افزود: ایجاد و توسعه پورتال و بانک اطلاعاتی عرضه و تقاضا، ایجاد و توسعه شبکه فنی بازار به‌صورت منطقه‎ای و آموزش، توانمندسازی و سازماندهی واسط‎های نوآوری از ماموریت‎های فن بازار ملی ایران به‎شمار می‎رود.
رئیس فن‌بازار ملی ایران با بیان اینکه توسعه بازار یکی از ماموریت‌های اصلی ما به‌شمار می‌آید، متذکر شد: ۴۵ پروژه با سرمایه‎گذاری ۱۵۱ میلیارد تومان در مراکز فن‌بازار کشور راه‌اندازی شده است.
گفتنی است فن‌بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات فناوری است. «فن‌بازار» نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارد؛ در ضمن به ارائه مشاوره در خصوص مراحل و روش‌های انتقال فناوری نیز می‌پردازد و از طریق ارائه خدمات متنوع، این فرآیند را تسهیل و تسریع می‌نماید.
فن‌بازار منطقه‌ای در واقع دفتر نمایندگی فن‌بازار ملی در گستره استانی بوده و به صورت متمرکز در منطقه جغرافیایی خاص فعالیت دارد.
ل.م ۵۴