کسب رتبه سوم مسابقه بین‌المللی ساختمان‌های صفر انرژی آمریکا توسط دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۲ کد : ۴۶۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۶
تیم دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به کسب رتبه سوم در مسابقه بین‌المللی Architecture At Zero در کالیفرنیای آمریکا شد.
کسب رتبه سوم مسابقه بین‌المللی ساختمان‌های صفر انرژی آمریکا توسط دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعت ایران، «Architecture At Zero» برگزارکننده بزرگترین مسابقه ساختمان‌های صفر انرژی، برای دانشجویان و دفاتر معماری در سراسر جهان می‌باشد، که معماران، مهندسان و برنامه‌ریزان حرفه‌ای و دانشجویی را در زمینه بهینه‌سازی طراحی انرژی محور به چالش می‌کشد. این مسابقه جزو ۷ مسابقه پیشنهادی از سوی سایت معتبر Archdaily برای دانشجویان معماری می‌باشد، که از سال ۲۰۱۱، سالانه برگزار می‌شود.
این مسابقه به طور مشترک توسط موسسه معماران آمریکا (AIA) و بنیاد معماری در صفر (Architecture At Zero) برگزار می‌شود. هدف از مسابقه سال ۲۰۱۹ طراحی دو ساختمان صفر انرژی با موضوع دانشکده حرکت شناسی انسانی و مجتمع تفریحی ورزشی در پردیس دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در خلیج مونترِی بوده است. هیئت داوران این مسابقه، گروهی از مهندسان متخصص انرژی و معماری پایدار می باشند.
تیم دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران متشکل از حامد ملکنده، پوریا امینی چهرق، پریسا خسروی و زهرا حسینی به راهنمایی دکتر عبدالهادی دانشپور و دکتر هانیه صنایعیان (اعضای هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی) با کسب جایزه Citation Award در کنار ۳ تیم از آمریکا و یک تیم از لهستان جزو پنج تیم دانشجویی برتر جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
این گروه در راستای استفاده از پتانسیل های اقلیمی برای عدم استفاده از انرژی های تجدیدناپذیر طرح خود را با عنوان BREATHOOD CUBIC برای مسابقه مذکور ارسال کرد. در این طرح با استفاده از تلفیق دیوارهای دو پوسته و دودکش‌های خورشیدی، تهویه لازم برای سالن‌های ورزشی تامین شده و استفاده از سیستم های مکانیکی به حداقل میزان ممکن رسیده است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستاورد علمی مهم دانشگاه علم و صنعت ایران می‌توانید به آدرس الکترونیکی http://www.architectureatzero.com/2019-winners مراجعه کنند.
ل.م ۵۴
 


( ۳ )