با حضور وزیر علوم ، صندوق رفاه دانشجویان و صندوق کارآفرینی امید قرار داد همکاری امضا کردند

۲۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۵ کد : ۴۶۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۶۵
با حضور دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، تفاهم نامه همکاری مابین صندوق رفاه دانشجویان و صندوق کارآفرینی امید از طریق تسهیلاتی همچون وام ازدواج ، ودیعه مسکن دانشجویی و وام اشتغال به دا...
با حضور وزیر علوم ، صندوق رفاه دانشجویان و صندوق کارآفرینی امید قرار داد همکاری امضا کردند
با حضور دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، تفاهم نامه همکاری مابین صندوق رفاه دانشجویان و صندوق کارآفرینی امید از طریق تسهیلاتی همچون وام ازدواج ، ودیعه مسکن دانشجویی و وام اشتغال به دانشجویان پس از فارغ التحصیلی ، به امضای مهندس یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان و دکتر نورالله زاده رییس صندوق کار آفرینی مهر رسید .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر فرهادی با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) ، یکی از دغدغه های آموزش عالی کشور را اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد و اظهار داشت :  اقدامات صندوق رفاه دانشجویان در تامین موارد رفاهی دانشجویی در خور توجه است و دولت هم در حد توان به این گونه موارد بودجه تخصیص می دهد ولی با توجه به گسترش کمی آموزش عالی در کشور ، این امکانات کافی نیست و خوشبختانه همکاری این صندوق با بنیاد علوی ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ، جهاد دانشگاهی و کمیته امداد بسیار خوب است و این تفاهم نامه اخیر با صندوق کار آفرینی امید هم کاری بنیادی و اساسی است .
وزیر علوم با اشاره به امکان عضویت دانشجویان در صندوق کار آفرینی مهر و گرفتن وام برای اشتغال پس از فارغ التحصیلی گفت : این امکان مخصوصا برای دانشجویان فنی حرفه ای مفید خواهد بود که می توانند به عنوان تکنسین وارد بازار کار شوند و به موقع وام دریافتی را تسویه کنند .
وی در ادامه با اشاره به سایر مزایای صندوق کارآفرینی مهر از جمله ودیعه مسکن ، کمک هزینه ازدواج و ایجاد و تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاهی گفت : در خصوص این گونه اقدامات ، هم اکنون بنیاد حامیان علم و فناوری از سوی خیرین در 30 دانشگاه کشور شکل گرفته و در 60 دانشگاه هم در حال شکل گیری است و این خیرین هم در زمینه ساخت خوابگاه و ساختمان های دانشگاهی ، تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها و هم درحوزه بورسیه کردن دانشجویان نخبه و مستعد  به خوبی فعالیت می کنند .
بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد به هر دانشجوی مزدوج هر یک از دو صندوق  رفاه دانشجویان و کار آفرینی امید مبلغ 15 میلیون ریال وام قرض الحسنه پرداخت کنند .
همچنین در خصوص اشتغال دانشجویان و حمایت از کارگاه های مهارتی فنی حرفه ای و شرکت های دانش بنیان نیز به ازای هر دانشجو تا 100 میلیون ریال وام قرض الحسنه با اقساط 60 ماهه پرداخت می شود .
همچنین مقرر شد هر دو صندوق به دانشجویان متاهل درشهر تهران به میزان 75میلیون ریال ، در کلان شهر ها 60 میلیون ریال و سایر شهر ها 45 میلیون ریال وام ودیعه مسکن بپردازند .
 حمایت از کار آفرینی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی نیز از دیگر مفاد این تفاهم نامه بود .
گفتنی است در این جلسه دکترامید معاون اداری مالی و مدیریت منابع و دکتر روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم ، دکتر فریدون مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر شفیعی رییس دانشگاه فنی حرفه ای نیز حضور داشتند .