در بازدید هیئت سوری از دانشگاه صنعتی شریف مطرح شد؛

لزوم گسترش همکاری‌های آکادمیک دانشگاه صنعتی شریف با کشور سوریه

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۱ کد : ۴۶۱۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۱
هیئتی از دانشگاه‌های دمشق، سویدا، فرات، طرطوس، حماه، حلب، البعث و تشرین سوریه از دانشگاه صنعتی شریف بازدید و طرفین بر لزوم گسترش همکاری‌های آکادمیک تأکید کردند.
لزوم گسترش همکاری‌های آکادمیک دانشگاه صنعتی شریف با کشور سوریه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، این هیئت ۲۳ نفره متشکل از رؤسا، معاونان و استادان دانشکده‌های برق، مکانیک، عمران، معماری و کامپیوتر دانشگاه‌های دمشق، سویدا، فرات، طرطوس، حماه، حلب، البعث و تشرین کشور سوریه بود که ابتدا از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف بازدید و از نزدیک با ظرفیت‌های دفاتر و مراکز این مجتمع آشنا شدند.
پس از این بازدید در جلسه‌ای که با حضور دکتر فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، طرفین در زمینه گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی تبادل نظر کردند و جذب دانشجویان ممتاز سوری برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، تأسیس دوره‌های کوتاه مدت تبادل استاد و دانشجو و تعریف پروژه های مشترک از محورهای مورد گفت‌وگو در این نشست بود.
در پایان این نشست، اعضای هیئت سوری از آزمایشگاه‌ها و تأسیسات پژوهشی دانشکده‌های برق، کامپیوتر، عمران و مکانیک دانشگاه صنعتی شریف بازدید کردند.
گفتنی است گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی با کشورهای منطقه در قالب جذب دانشجوی خارجی و همچنین پروژه‌های مشترک روی مسائل مشترک منطقه مانند آب و محیط زیست از اولویت های همکاری‌های بین المللی دانشگاه صنعتی شریف است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴