بر اساس تفاهم‌نامه پارک علم و فناوری قم و صندوق نوآوری و شکوفایی؛

پارک علم و فناوری استان قم مرکز منطقه‌ای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان شد

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۷ کد : ۴۶۱۴۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۶۸۲
پارک علم و فناوری استان قم و صندوق نوآوری و شکوفایی در حاشیه نشست مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان استان با رئیس‌ هیأت عامل این صندوق، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند و به‌موجب این تفاهم‌نامه پارک علم و فناوری استان قم به‌عنوان مرکز منطقه‌ای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان ایفای نقش خواهد کرد.
پارک علم و فناوری استان قم مرکز منطقه‌ای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان قم، در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه، دکتر سید حسین اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به فعالیت ۶۵ شرکت دانش‌بنیان در استان قم اظهار داشت: خوشبختانه بسته‌های طراحی شده برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان با چشم‌انداز ترسیم شده نظام همخوانی قابل توجهی دارد.
وی با اشاره به این‌که توافق‌نامه همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی برکات بسیاری دارد گفت: این توافق‌نامه براساس سیاست صندوق برای ایجاد یک مرکز منطقه‌ای برای کارگزاری و نمایندگی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان و حتی فرا استانی است.
دکتر اخوان علوی با تأکید براینکه ایجاد مرکز منطقه‌ای نیاز به حمایت و همراهی زیست بوم فناوری استان دارد گفت: پارک علم و فناوری استان قم سعی خواهد کرد با همکاری و همراهی صندوق پژوهش و فناوری کریمه و دیگر مراکز علم و فناوری استان این مرکز را فعال و ثمربخش نگه دارد.
وی با بیان اینکه در زمینه وقف علم و فناوری رتبه آخر را داریم، گفت: این رتبه برای شهر مذهبی و پر خیر و برکت قم رتبه خوبی نیست و باید با ثبت ۲ وقف علم و فناوری خود را از رتبه آخر نجات دهیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به تصویب بیش از ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای استان قم تصریح کرد: این تسهیلات از طریق صندوق پژوهش و فناوری کریمه به شرکت‌های دانش‌بنیان استان پرداخت می‌شود.
دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با بیان اینکه باید بستر حمایت از شرکت‌های فناور نوپا را فراهم کنیم، گفت: اگر آمار ۶۵ شرکت دانش‌بنیان فعلی که در قم وجود دارد به سه برابر برسد حمایت‌های ویژه‌‌تری از آن‌ها خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه استان قم ظرفیت‌های فناوری خوبی دارد، گفت: بر این اساس با امضای تفاهم نامه‌ای پارک علم و فناوری استان قم را مرکز منطقه‌ای توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان معرفی کردیم.
ل.م ۵۴

 


( ۱ )