برای نخستین بار در کشور به دست آمد؛

کسب جایزه بهترین مقاله در کنفرانس DATE توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰ کد : ۴۶۱۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۸۶
برای نخستین بار در کشور مقاله پژوهشگران دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب عنوان بهترین مقاله در کنفرانس معتبر DATE شد.
کسب جایزه بهترین مقاله در کنفرانس DATE توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، دکترحسین اسدی و همکاران وی از دانشکده مهندسی کامپیوتر (مهندس الهام چشمی خانی دانشجوی مقطع دکتری، و دکتر حامد فربه فارغ التحصیل مقطع دکترای دانشکده یمهندسی کامپیوتر) موفق به کسب جایزه بهترین مقاله شاخه طراحی (Best paper award of the Design Track) در کنفرانس DATE: ACM/IEEE Design Automation and Test in Europe شدند.
این کنفرانس از جمله کنفرانس‌های برگزیده در حوزه طراحی سخت افزار کامپیوتر است که به سختگیری مشهور بوده و نرخ پذیرش مقالات سال‌های گذشته در آن در محدوده ۲۲٪ تا ۲۴٪ قرار داشته و بنا به رده بندی گوگل اسکالر ( https://scholar.google.com/citations?view_op=top_venues&hl=en&vq=eng_computerhardwaredesign ) از بسیاری از مجلات مشهور در این حوزه بیشتر مورد ارجاع است.
این مقاله با عنوان Enhancing Reliability of STT-MRAM Caches by Eliminating Read Disturbance Accumulation به بهبود قابلیت اطمینان در حافظه‌های نهان که مجهز به نسل نوین حافظه‌های غیرفرار هستند می‌پردازد.
ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴
 


( ۶ )