با حضور معاون وزیر علوم سامانه پژوهش‌کار در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی می‌شود

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۳ کد : ۴۶۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۴
با حضور دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سامانه «پژوهش‌کار» به منظور کمک به خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمای ...
با  حضور دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سامانه «پژوهش‌کار» به منظور کمک به خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، «پژوهش‌کار» سامانه‌ای برای یادگیری، آموزش و ارزیابی پژوهش است و تمام کسانی که درگیر کار  پژوهش، داوری پژوهش، راهنمایی پژوهش، نشر پژوهش و یا تجاری‌سازی پژوهش هستند، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
بر پایه این گزارش، با «پژوهش‌کار» امکان یادگیری و آموزش پژوهش در یک ایستگاه ممکن می‌شود و نیاز به متوقف کردن پژوهش‌های رفع‌تکلیفی و بداخلاقی‌های علمی از طریق کمک به خودتوانمندسازی خانواده تحقیق و توسعه دانشگاهی را برطرف می‌کند.
همچنین نشریه‌ها می‌توانند از «پژوهش‌کار»  به عنوان راهنمایی برای نویسندگان و داوران مقالات و سیاستگذاران و برنامه‌ریزان پژوهش نیز می‌توانند از آن به عنوان ملاکی برای بازبینی استانداردهای پژوهش، نشر و ارتقای علمی اساتید و پژوهشگران استفاده کنند.
افزون بر این، پژوهشگران و استادان راهنما و داور می‌توانند از «پژوهش‌کار»  برای انجام پژوهش، هدایت پژوهش، ارزیابی پژوهش و آموزش چگونگی ارتقای پژوهش بهره‌مند شوند.
گفتنی است، مراسم رونمایی از سامانه «پژوهش‌کار» با حضور دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علیدوستی رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران دوشنبه 24 خرداد 1395 در تالار سخن ایرانداک برگزار خواهد شد.