با حضور معاون وزیر علوم ،مراسم معارفه سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی برگزار شد

۱۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۸ کد : ۴۶۰۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۸۷
مراسم معارفه سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر مهرزاد حمیدی معاون وزیر آموزش و پرورش، دکتررضا قرا‌خانلورئیس پژوهشگاه ترب...
با حضور معاون وزیر علوم ،مراسم معارفه سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی برگزار شد
مراسم معارفه سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر مهرزاد حمیدی معاون وزیر آموزش و پرورش، دکتررضا قرا‌خانلورئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و سایرمسئولان این فدراسیون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم  دکتر صدیقی با اشاره به برگزار نشدن انتخابات فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی اظهار داشت: یکی از دلایل برگزار نشدن انتخابات، زما‌ن‌بر بودن مراحل انتخاب رئیس فدراسیون است که باید در این انتخابات نمایندگان استانی حضور داشته باشند.
معاون وزیر علوم با اشاره به برگزاری مسابقات یونیورسیاد تاکید کرد: در آن مقطع ممکن بود جابه‌جایی در فدراسیون بر عملکرد ورزشکاران ما تاثیر بگذارد و برای همین قرار شد انتخابات بعد از یونیورسیاد برگزار شود.
دکتر صدیقی  درخصوص زمان برگزاری انتخابات فدراسیون گفت: در نظر داریم انتخابات را تا پایان سال جاری برگزار کنیم. در حال حاضر نام کاندیدای جدید هم مطرح شده که باید روال قانونی آن طی شود وثبت‌نام از کاندیدای جدید در چند روز آینده آغاز می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: پاداش و بدهی‌های گذشته خود را به ورزشکارانی که از سال ۹۰ طلبکار بودند پرداخت کردیم و از این بابت دیگر نگرانی وجود ندارد.
در ادامه دکتر محمد پورکیانی سرپرست سابقه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی به دوران حضورش در فدراسیون اشاره کرد و گفت: به خاطر همدلی بین بخش‌های مختلف، توفیقاتی نصیب ورزش‌های دانشگاهی چه در مسابقات تک‌رشته‌ای و چه در مسابقات یونیورسیاد شد.
وی با برشمردن بعضی از اقداماتش در فدراسیون خاطر نشان کرد: سعی کردیم در فدراسیون کمیته‌های آموزش و فرهنگی را ایجاد کنیم. سعی ما این بود که هم‌افزایی هم صورت بگیرد، به همین خاطر دوره‌های دانش‌افزایی برای مربیان نیز برگزار کردیم. در بحث مالی هم سعی کردیم با ارتباطی که داشتیم، هم از کمیته المپیک و هم از وزارت ورزش کمک بگیریم.
دکتر پورکیانی خاطرنشان کرد: بحث انتخابات هیئت‌های استانی از موضوعاتی بود که بلافاصله بعد از شروع کارم در فدراسیون پیگیری کردم  ودر حال حاضر انتخابات حدود ۸۵ درصد هیئت‌ها برگزار شده است. ما سعی کردیم در روند انتخابات بی‌طرفی و عدالت رعایت شود و هر کسی که شایسته است به عنوان رئیس هیئت استانی انتخاب شود و خوشبختانه تا الان هم هیچ شکایتی نداشتیم.
سپس دکتر محمدحسین علیزاده سرپرست جدید فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی در سخنانی گفت: باید از شما تشکر کنم که به من اعتماد کردید و این ماموریت به من محول شد. این فدراسیون هم نماد داخلی دارد، هم نماد آسیایی و هم نماد جهانی و مورد توجه وزارتخانه است. کمتر سازمانی است که چنین ساختاری داشته باشد. ان‌شاء الله بتوانیم این امانت بزرگ را به سرمنزل مقصود برسانیم.
وی افزود: از اینکه فدراسیون بدهکاری ندارد خوشحالیم ولی حقیقت این است که اگر در نظر داریم فدراسیون خوب باشد، از دکتر صدیقی خواهش می‌کنم مثل همیشه این سازمان را بیشتر حمایت کنند.