با حضور معاون وزیر علوم ،ساختمان جدید سالن غذاخوری مرکزی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین افتتاح شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۰ کد : ۴۶۰۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۴۱
با حضور دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، مسئولان شهرستان باوی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان، ساختمان جدید غذاخوری مرکزی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان افتتاح ش...
با حضور معاون وزیر علوم ،ساختمان جدید سالن غذاخوری مرکزی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین افتتاح شد
با حضور دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، مسئولان شهرستان باوی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان، ساختمان جدید غذاخوری مرکزی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این مراسم، دکتر صدیقی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان، استادان، مسئولان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان و منطقه اظهار داشت: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان پتانسیل‌های زیادی از باب تخصصی و منابع دارد که با توجه به موقعیت استان خوزستان در کشاورزی سهم مهمی در تربیت نیروهای متخصص در این زمینه را دارد.
وی در خصوص حوزه خدمات دانشجویی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت محدود خوابگاه‌ها و اسکان چند برابری ظرفیت دانشجویان، نیاز به رسیدگی بیشتر دارند که امید است در آینده‌ای نزدیک اجرایی شود.
در ادامه دکتر صدیقی با اشاره به تنوع خدمات در مبحث تغذیه دانشجویی از جمله تسهیلات صندوق رفاهی دانشجویی خاطرنشان کرد: ان‌شاء‌الله در رابطه با اعتبارات حوزه دانشجویی این دانشگاه نیز در حد توان مساعدت خواهد شد.
وی در خاتمه گفت: با توجه به این‌که برخی پروژه‌های تحقیقاتی کشاورزی در زمینه تحصیلات تکمیلی نیازمند زمانی بیش از 4 ترم برای اتمام می‌باشد، به تشخیص گروه آموزشی این زمان قابل افزایش می‌باشد.
در ادامه دکتر سیادت رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضران در مراسم، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در دانشگاه ارائه کرد.
وی افزود: این دانشگاه جزو معدود دانشگاه‌هایی است که حمایت‌های مالی فراوانی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام می‌دهد به‌صورتی که برای پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد مبلغ 15 میلیون ریال و مقطع دکتری 40 میلیون ریال پرداخت می‌شود که این مبلغ در دانشگاه‌های سطح کشور کم‌ نظیر می‌باشد و امید است سیاست‌های تعریف شده در این زمینه باعث ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی شود.
دکتر سیادت در خصوص فعالیت‌های عمرانی دانشگاه تصریح کرد: تا چندین سال عمده پروژه‌های عمرانی دانشگاه به‌صورت ناتمام رها شده بود و نیاز به نوسازی و تعمیر داشتند که اقدام به پیگیری پروژه‌های عمرانی از جمله تکمیل دیوار و حصار دانشگاه، به‌سازی محوطه دانشگاه، طرح گازرسانی، اجرای پروژه آب خام و شرب، تکمیل آزمایشگاه صحرایی، تکمیل طرح دانشکده‌ نیمه تمام کشاورزی، احداث یادمان شهدای گمنام ، تعویض سرویس‌های فرسوده دانشجویی با وسایط نقلیه مناسب، تسطیح و به سازی 420 هکتار از اراضی مزرعه و تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویان شد.
وی در خاتمه از دکتر صدیقی درخواست کرد در رابطه با بدهی‌های وام ‌های فرهنگی صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه رسیدگی کنند و مساعدت لازم در رفع این مشکل را به عمل آورند.
در ادامه مراسم، دکتر کاظمی فرماندار شهرستان باوی اظهار داشت: این شهرستان دارای پتانسیل‌ها و قابلیت‌های زیادی است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان اشاره کرد که از جمله بخش‌هایی است که در توسعه شهرستان تأثیر گذاری زیادی داشته است.
وی به افزایش تعامل دانشگاه با بخش‌های صنعتی، در راستای صرف علم و به بار نشستن آن اشاره کرد.
گفتنی است دکتر صدیقی و هیئت همراه قبل از افتتاح پروژه غذاخوری مرکزی جهت ادای احترام بر مزار شهدای گمنام دانشگاه حضور یافتند و سپس از فضا‌ها و امکانات موجود دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان رامین بازدید کردند.