با حضور معاون وزیرعلوم ، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) افتتاح شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۸ کد : ۴۵۹۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۷۸
مراسم افتتاح دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با حضوردکترمحمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکترفریدون همتی استاندار قزوین برگزارشد. به گزارش رو...
مراسم افتتاح دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با حضوردکترمحمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکترفریدون همتی استاندار قزوین برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترامید با اشاره به ویژگی های مهم این دانشگاه از بعد بین المللی و مزین بودن به نام مبارک حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: از سیاست های دولت یازدهم دربرنامه ششم توسعه، تقویت جنبه های بین المللی دانشگاه ها است که وجود دانشگاه بین المللی دراستان قزوین یک ویژگی مهم برای این استان است ولی شرایط و زیر ساخت های  این دانشگاه درحد و نام این دانشگاه نیست که انجام این مهم نیازمند عزم ملی و اراده قوی و کمک مردم و خیرین استان و شهر است .
وی افزود: با توجه به اساسنامه این دانشگاه باید 50 درصد دانشجویان این دانشگاه  خارجی باشند  و هدف از تاسیس این دانشگاه نیز تربیت سفیران فرهنگی درکشورهای جهان است که با حمایت استاندار و عزمی که وجود دارد امیدواریم که این دانشگاه به جایگاه شایسته و  بین المللی خود دست یابد.
درادامه دکترهمتی استاندار قزوین در سخنانی گفت: دانشکده کشاورزی دانشگاه بین المللی امام خمینی  با استفاده از ظرفیت‌های علمی و تخصصی خود می‌تواند منشا تحول درحوزه کشاورزی و کاهش هزینه‌ها و ارتقای بهره وری شود.
وی افزود : قزوین به عنوان قطب کشاورزی و صنعت باید بتواند ارتباط منطقی با مراکز علمی برقرار کرده و از این ظرفیت به خوبی استفاده کند.
استادار قزوین در ادامه گفت : ما درحوزه کشاورزی در استان قزوین با داشتن دشت حاصل خیز قزوین که از جهاتی منحصر به فرد است باید بتوانیم به صورت علمی از این ظرفیت به خوبی بهره مند شویم و درشرایطی که با کمبود آب و کاهش بهره وری در تولید مواجه هستیم بایدارتباط دانشگاه و مزرعه را برقرار کنیم.
دکترهمتی یادآورشد: در استان بستر مناسبی برای یک حرکت پرشتاب علم درعرصه کشاورزی فراهم شده و دانشگاه می تواند برای بخش های مختلف برنامه داشته باشد و به ارتقای بهره وری کمک کند.
وی اضافه کرد: اگر بتوانیم ارتباط مناسبی بین دانشکده کشاورزی و کشاورزان در مزرعه برقرار کنیم می توان محیط های آزمایشگاهی خوبی را برای اجرای برنامه های علمی فراهم کرد و دانشجویان را با تولید هم درگیر کرد.
استاندار قزوین گفت: ایجاد رشته های متناسب با نیازهای کشاورزی استان و حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان کشاورزی در مزارع می تواند ما را به هدف نزدیک کند.
وی افزود: درصددیم اتاق فکری با حضور روسای دانشگاه ها، نخبگان و افراد خوش فکر و مدیران تشکیل دهیم و از ظرفیت های علمی موجود در مراکز دانشگاهی برای توسعه استان استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: پایین بودن بهره وری دربخش های صنعت و کشاورزی از چالش هایی است که می توانیم با دستاوردهای علمی و تحقیقاتی آن را اصلاح کنیم و به تولیدات صنعتی و کشاورزی خود رونق بخشیم.
استاندار گفت: باید بتوانیم با ترویج دانش و انتقال آن به مزرعه زمینه اقتصاد دانش بنیان را محقق کنیم که در این راستا ارتباط دانشگاه و کشاورزی و صنعت ضروری است.
دکترهمتی تصریح کرد: در برنامه ریزی ها باید به گونه ای عمل کنیم تا دانشجویان رشته های کشاورزی پس از فارغ التحصیلی از مهارت لازم برخوردار باشند و بتوانند در مزرعه وارد شده و به کشاورزان کمک کنند.