با حضور معاون وزیر علوم ، ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند افتتاح شد

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۵ کد : ۴۵۹۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۰۱
با حضوردکترمحمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات وفناوری ، ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند را افتتاح کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید در آئین افتتاح این ...
با حضور معاون وزیر علوم ، ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند افتتاح شد
با حضوردکترمحمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات وفناوری ، ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند را افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید در آئین افتتاح این پروژه عمرانی با اشاره به سابقه تاریخی، مذهبی و علمی بیرجند گفت: با اینکه سیاست وزارت علوم تأکید بر توسعه کیفی دانشگاه های کشور است اما دراین منطقه ظرفیت توسعه آموزش عالی در ابعاد کمی و کیفی وجود دارد و دانشگاه بیرجند توان تبدیل شدن به یک دانشگاه بزرگ و مطرح کشور را دارد.
درادامه این مراسم دکترخلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه درحال حاضر پروژه های نا تمام زیادی دردانشگاه بیرجند وجود دارد که نیازمند اعتبار است، گفت: دانشگاه بیرجند در حال حاضر دچار کمبود بودجه است اما نگران این کمبود اعتبار نیستیم چرا که اعتقاد داریم دولت و مجموعه وزارت علوم مشکلات ما را می شناسند و با همکاری این وزارتخانه مشکلات قابل حل است.
رئیس دانشگاه بیرجند همچنین محرومیت بیشتر دانشگاه های دور از مرکز را یادآور شد و خواستار توجه ویژه به اینگونه دانشگاه ها  شد.
گفتنی است عملیات اجرایی ساختمان مرکزی دانشگاه بیرجند در سال 87 شروع شد و در دو فاز اجرایی با هزینه  54 میلیارد ریال به اتمام رسید.