رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبر داد:

تولید و تجاری‌سازی بیش از ۲۰۰ محصول دانش‌بنیان/ استقرار ۱۲۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان

۰۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۱ کد : ۴۵۹۳۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۱۸۱
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان در ۱۰ سال گذشته شتاب کم سابقه‌ای در کشور پیدا کرده است، گفت: ۱۲۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری مازندران استقرار دارند و بیش از ۲۰۰ محصول از سوی این شرکت‌ها تولید و تجاری‌سازی شده است.
تولید و تجاری‌سازی بیش از ۲۰۰ محصول دانش‌بنیان/ استقرار ۱۲۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، دکتر معتمدزادگان از ساخت پردیس پارک علم و فناوری مازندران در سال آینده خبر داد و گفت: تقاضا برای استقرار در پارک علم و فناوری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وی گفت در حال حاضر فضای فیزیکی پارک علم و فناوری استان ۵ هزارمتر مربع است که به دنبال افزایش آن با ایجاد پردیس پارک علم و فناوری تا ۱۰ هزار مترمربع هستیم.

دکتر معتمدزادگان خاطر نشان کرد: به زودی عملیات اجرایی ساخت پردیس پارک علم و فناوری مازندران با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد ریال و با زیربنای پنج هزارمترمربع در زمینی به مساحت ۲ و نیم هکتار در ساری آغاز می شود تا با احداث ساختمان چند منظوره در این پردیس شاهد افزایش تولید ثروت از طریق علم و فناوری باشیم.

وی پارک‌های علم و فناوری را مهم‌ترین اکوسیستم حمایتی از شرکت‌های کوچک و بزرگ دانش محور دانست و گفت: پارک‌های علم و فناوری با ارائه خدمات موثر و تخصصی زمینه رشد سریع شرکت‌های کوچک تا متوسط را فراهم می‌نمایند.

ل.م ۵۴

 


( ۱ )