وزیر علوم در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد:

مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است

۰۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۲:۲۱ کد : ۴۵۸۶۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۸۱
دکتر منصور غلامی ،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آخرین برنامه خود در سفر به استان یزد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان ، با بیان این که جایگاه امروز ایران در حوزه پژوهشی نشان دهنده به ثمر رسیدن فعالیت دانشگاهیان در این حوزه است، گفت: مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است.
مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور روسای دانشگاه‌های استان یزد برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه آموزش عالی کشوردر ۴۰ سال گذشته وظیفه خود را به خوبی انجام داده است، اظهار داشت: عدم نیاز ایران اسلامی به کارشناسان خارجی گواه استقلال علمی و آموزشی در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش، افزود: جایگاه امروز ایران در حوزه های پژوهشی بین المللی نشان می دهد که فعالیت دانشگاهیان در این حوزه به ثمر نشسته است.

وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه متأسفانه در مورد دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی خیلی کم حرف زده می شود، گفت: افراد باید در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی نیمه پرلیوان را دیده و نسبت به افزایش امید بین افراد جامعه اقدام کنند.

دکترغلامی تقویت ظرفیت‌های بین‌المللی را از جمله اقدامات در دستور کار وزارت علوم دانست و بیان کرد: برنامه های منسجم به منظور ارتقای جایگاه علمی ایران در عرصه های بین المللی تدوین و در دستور کار قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار با تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری گفت: حمایت بیش از پیش از پارک‌های علم و فناوری از جمله رویکرد های جدی وزارت علوم و دولت است.

دکتر غلامی ورود به رفع مسائل اجتماعی و صنعتی را از دیگر رویکردهای جدی وزارت علوم دانست و گفت: فعالیت به روز علمی برای رفع دغدغه های بخش صنعت از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار وزارت علوم است.

وزیر علوم با بیان اینکه در حوزه فناوری می‌توانیم برخی از اقدامات را به بخش خصوصی واگذار کنیم، افزود: در بحث ساماندهی مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی در اولویت اجرایی وزارت علوم قرار گرفته است.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )