وزیر علوم در جمع دانشگاهیان اردکان:

از دانشگاهیان انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های مختلف باشند

۰۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۴ کد : ۴۵۸۶۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۱۲۰
دکتر منصور غلامی در ادامه سفر به استان یزد با حضور در جمع دانشگاهیان شهرستان اردکان با بیان این که درشرایط فعلی وضعیت علوم و فناوری به سرعت در حال تغییر است، گفت: مراکز آموزش عالی کشور باید تغییرات جدی در ماموریت های شان را در دستور کار قرار دهند وما از دانشگاهیان انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های مختلف باشند.
از دانشگاهیان  انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های مختلف باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی با بیان اینکه تا کنون دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی وظایف خود را به خوبی انجام داده اند، اظهار داشت: بسیاری از دستاوردهای علمی کشور طی ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی به دست آمده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها به لحاظ تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد وظیفه خود را به خوبی انجام داده اند، گفت: بخش صنعت هم باید با پشتکار بیش از پیش شرایط اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را ایجاد کند.

دکترغلامی در بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به اقدامات و دستاوردهای پژوهشی چند سال اخیر افزود: رفع موانع به کار گیری دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، موثرترین راهکار برای توسعه و پیشرفت کشور است.

وزیر علوم در پایان با بیان اینکه تقویت شرکت های دانش بنیان از جمله اولویت های جدی وزارت علوم است، خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از ۴۲۰ هزار شغل پایدار در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد کشور مورد حمابت وزارت علوم قرار گرفته اند

در پایان این نشست و با حضور وزیر علوم از خیرین حوزه آموزش عالی اردکان تجلیل شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷