رییس دانشگاه یزد:

لزوم تغییر مسیر دانشگاه‌ها برای مشارکت در توسعه کشور

۰۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰ کد : ۴۵۸۵۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۶۰
رئیس دانشگاه یزد مشکلات مالی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشگاه‌ها دانست و گفت: دانشگاه‌ها باید با تغییر مسیر حرکت خود بیش از پیش در امور توسعه کشور دخالت داده شوند.
لزوم تغییر مسیر دانشگاه‌ها برای مشارکت در توسعه کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدصالح اولیا صبح امروز (پنجشنبه) در جشن سی سالگی دانشگاه یزد که با حضور وزیر علوم و جمعی از مسئولان ارشد استان و جامعه دانشگاهی کشور برگزار شد، با بیان اینکه وضعیت آموزش عالی کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد، اظهار کرد: بحران‌های مالی از جمله چالش‌های جدی جامعه دانشگاهی است که به حمایت کامل مسئولان ارشد کشور نیاز دارد.
وی لزوم ساماندهی آموزش عالی را از دیگر دغدغه‌های جامعه دانشگاهی دانست و افزود: جهت حرکت دانشگاه باید تغییر کند و بیشتر در امور توسعه کشور دخالت داده شوند.
رییس دانشگاه یزد در ادامه با بیان اینکه جامعه دانشگاهی باید با تقویت انسجام درونی بیش از پیش برای پیشرفت کشور موثر باشند، گفت: دستگاه‌هایی که به نوعی در عملکرد آموزش عالی تأثیر دارند باید نقش این مهم در توسعه کشور را به رسمیت شناخته و حمایت کنند.
دکتر اولیا با اشاره به ظرفیت جامعه دانشگاهی در تسهیل کردن مسیر توسعه کشور، تصریح کرد: متأسفانه آن طور که باید و شاید جامعه دانشگاهی در برنامه ریزی‌های کلان کشور دخالت داده نمی‌شوند و این مهم باید اصلاح شود.
وی تدوین برنامه‌های منسجم آموزشی و متناسب با نیازهای جامعه را ضروری دانست و بیان کرد: اساتید و روئسای دانشگاهی هم باید بیش از پیش نسبت به یکپارچگی برنامه‌های توسعه ای خود اقدام کنند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷