با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، پیاده راه انقلاب مقابل دانشگاه تهران افتتاح شد

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۹ کد : ۴۵۸۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۸
پیاده راه انقلاب عصر امروز با حضوردکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم مقابل سردر اصلی دانشگاه تهران افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در مراسم افتتاح پیاده راه انقلاب دکتر ها...
با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، پیاده راه انقلاب مقابل دانشگاه تهران افتتاح شد
پیاده راه انقلاب عصر امروز با حضوردکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم مقابل سردر اصلی دانشگاه تهران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در مراسم افتتاح پیاده راه انقلاب دکتر هاشمی درباره علت ایجاد این پیاده راه مقابل سردر دانشگاه تهران اظهار داشت: این مکان برای کسانی که انقلاب را می شناسند مکان بسیار خاطره انگیزی است و بسیاری از اجتماعات مهم انقلاب در مقابل سر در این دانشگاه تشکیل شده است.
وی افزود: تشکیل این پیاده راه مقابل دانشگاه تهران با حضور دانشگاه ها نشان دهنده نقش دانشگاهیان در جریان پیروزی انقلاب اسلامی است.
دکتر هاشمی در ادامه گفت: این پیاده راه تا ۲۲ بهمن برقرار خواهد بود و مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه ها در روز ۲۲ بهمن از این نقطه به خیل عظیم راهپیمایی ۲۲ بهمن ملحق خواهند شد.
در ادامه فضل الله ایرجی مدیر امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز گفت: کمیته دانشجویی دهه فجر با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تشکیل شد و راه اندازی این پیاده راه و برنامه های آن نیز ذیل این کمیته شکل گرفت و دانشگاه ها نیز آمادگی خود را برای حضوردر فعالیت ها و برنامه های دهه فجر اعلام کردند.
گفتنی است در این پیاده راه که به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده است ، دانشگاه های تهران، جامع علمی- کاربردی، فنی و حرفه ای، علم و صنعت، تربیت مدرس، علامه طباطبایی، پیام نور، صنعتی امیر کبیر، هنر و تربیت دبیر شهید رجایی دستاوردهای خود را به صورت نوشتاری، پوستر، روزنامه و نقاشی و تئاتر خیابانی که همه با موضوع انقلاب اسلامی بود، ارائه دادند.