با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت؛

افتتاح خانه نیک‌بین و تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد/ تیمچه مرتاض حراست از اصالت فرهنگی است

۰۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۸ کد : ۴۵۸۴۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۱۲
با حضور وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری،‌ رییس دانشگاه یزد و جمعی از مسئولان کشوری و استانی خانه نیک‌بین و تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد افتتاح شد.
افتتاح  خانه نیک‌بین و تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد/ تیمچه مرتاض حراست از اصالت فرهنگی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر منصور غلامی عصر امروز (چهارشنبه) بنای اهدایی از سوی دکتر حاجب مرتاض با متراژ ۳۵۰ متر مربع زیربنا با سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیون تومان (مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و ۱۷۰ میلیون‌تومان از سوی بانی نیکوکار) در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد را افتتاح کرد.
این تیمچه در مجاورت خانه مرتاض قرار گرفته است و دو طبقه زیرزمین و همکف را شامل می‌شود و مقرر شده است به سالن کنفرانس اختصاص پیدا کند.

 

*تیمچه مرتاض دانشکده هنر و معماری یزد حراست از اصالت فرهنگی است

دکتر «منصور غلامی» در حاشیه افتتاح تیمچه مرتاض با اشاره به ضرورت حفظ اصالت در آموزش، گفت: بازسازی تیمه مرتاض و واگذاری آن به دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد یک ارزش فرهنگی است.
وی با بیان اینکه بازسازی این مکان یک ارزش فرهنگی است، اظهار کرد: تحصیل در چنین فضاهایی اصالت فرهنگی جامعه و کشور را حفظ می‌کند.
وزیر علوم با بیان اینکه یزد از جمله شهرهای شاخص ایران در حفظ اصالت‌های خود است، افزود: انتقال مکان‌های آموزشی به خانه‌های قدیمی نقش مهمی در توسعه علوم تخصصی به ویژه در رشته معماری ایفا می‌کند.
وی رفت و آمد در مکان‌های قدیمی را بستر مناسبی برای الهام گیری دانشجویان از محیط دانست و گفت: مشارکت خیرین از جمله ویژگی های مردم استان یزد است که در بهسازی و بازسازی تیمچه مرتاض دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد خودنمایی کرده است.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

کلید واژه ها: وزیر علوم دکتر غلامی


( ۱ )