رئیس دانشگاه تربیت مدرس خبر داد:

اعطای اعتبار ویژه به استادان راهنمای دانشجویان غیرایرانی

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۵ کد : ۴۵۷۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۴۰
رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گردهمایی دانشجویان بین‌المللی، از اعطای اعتبار ویژه به استادان راهنمای دانشجویان غیر ایرانی خبر داد و گفت: به استادان راهنمای دانشجویان غیر ایرانی اعتبار ویژه‌ای تخصیص می‌یابد تا دارای مجوزهای مالی باشند و بتوانند برخی از مسائل زندگی دانشجویان را مورد پشتیبانی‌های اندک خود قرار دهند.
اعطای اعتبار ویژه به استادان راهنمای دانشجویان غیرایرانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، دکترمحمدتقی احمدی در این گردهمایی ضمن ابرازخرسندی از حضور در جمع دانشجویان غیرایرانی اظهار داشت: امیدوارم این جلسه فرصتی باشد تا شما دانشجویان غیرایرانی بتوانید نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کنید و امکان آشنایی بیشتری شما با روندها و سیاست‌های دانشگاه فراهم شود.
وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس تلاش می‌کند تا دوران زندگی شما در ایران و دانشگاه تربیت مدرس به خوبی سپری شود و روند امور تسهیل گردد و شادابی، نشاط و تسهیل در امور اداری و اجرایی را برای شما بیش از پیش فراهم کند.
دکتر احمدی گفت: یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها و شاخص‌های طرح تحول راهبردی دانشگاه، رشد کمی و افزایش رضایت و کیفیت تحصیلی دانشجویان غیرایرانی است و این امر برای ما بسیار حائز اهمیت است و ما به دنبال بهبود شرایط رفاهی و حفظ استانداردهای علمی و دانشگاهی در امور مربوط به تحصیل شما هستیم و واحد بین‌الملل و معاون آموزشی این دانشگاه نیز همواره روان‌سازی فعالیت‌های دانشجویان غیر ایرانی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: این دانشگاه طی ماه‌های اخیر مجوز ایجاد مرکز آموزش زبان فارسی جهت برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرایرانی را اخذ کرده است و احتمالا تعداد بسیار زیادی دانشجویان غیرایرانی به این دانشگاه اضافه می‌شوند تا هم از دوره های این مرکز استفاده کنند و همچنین در دانشگاه در دوره‌های تخصصی تحصیل کنند.
دکتراحمدی در ادامه بر لزوم برگزاری تورهای دسته جمعی جهت بازدید از دیدنی‌های ایران و مکان های جذاب فرهنگی، علمی، اجتماعی و تاریخی کشور برای دانشجویان غیرایرانی تاکید کرد و این امر را فرصتی برای تبادل فرهنگی بهتر عنوان کرد.
ل.س42/ل.م54


( ۱ )