با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ،مراسم معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۰ کد : ۴۵۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۰
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید و رئیس سابق دانشگاه صنعتی سیرجان با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی، سرپرست دفت...
با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ،مراسم معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید و رئیس سابق دانشگاه صنعتی سیرجان با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی، سرپرست دفتر مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان درمحل دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در سخنانی ضمن تقدیر از زحمات دکتر رهنما، رئیس سابق دانشگاه صنعتی سیرجان ، انتصاب دکتر بارانی را به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه تبریک گفت و تصریح کرد: مسئولیت یک تکلیف است ووظیفه ما در دانشگاه این نیست که صرفاٌ مقاله تولید کنیم بلکه باید مرجع علمی باشیم و باید گفت که در آموزش عالی کشورتنها توسعه کمی هدف نیست بلکه مسئله مهم و اصلی ، ارتقای کیفیت است.
وی در مورد جایگاه اهل علم خاطر نشان کرد: اگر در جامعه ای دانشمندان بالا نشین باشند آن جامعه موفق خواهد بود .
سپس حجت الاسلام حسن پور، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در سخنانی دکتر رهنما و دکتر بارانی را یک روح در قالب دو جسم توصیف کرد و با تشکر از فداکاری ها و تلاش های دکتر رهنما، قبول مسئولیت هدایت دانشگاه توسط دکتر بارانی را جهاد فی سبیل الله دانست.
دکتر رهنما، رئیس سابق دانشگاه صنعتی سیرجان نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های خود در مدت زمان ریاست دانشگاه، در خصوص روند پیشرفت دانشگاه صنعتی سیرجان گفت: دانشگاه صنعتی سیرجان از سال 1383 تحت عنوان دانشکده تکنولوژی سیرجان به صورت اقماری دانشگاه شهید باهنر کرمان با 333 نفر دانشجو و 9 نفر عضو هیئت علمی کار خود را آغاز کرد. در سال 1388 به صورت مجتمع آموزش عالی و در سال 1389 به دانشگاه صنعتی تغییر وضعیت داد. 
وی افزود : درحدود 12 سال فعالیت این دانشگاه، هم اکنون در سال 95، تعداد 3214 دانشجو و 76 نفر عضو هیئت علمی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.
دکتر رهنما خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی سیرجان از نظر امکانات ساختمانی و آزمایشگاهی ظرفیت پذیرش  15000 دانشجو را دارد.
وی پس از بیان برخی از مشکلات و مطالبات، از دکتر روشن خواست تا امکان جذب اعضای هیئت علمی جدید و نیز  امکان تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی برای دانشگاه سیرجان فراهم شود.
پروفسور بارانی، سرپرست جدید دانشگاه صنعتی سیرجان نیزسخنان خود را با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی آغاز کرد و ارتقای کمی و کیفی تولید را راه رسیدن به این مقصود دانست.
وی همچنین علم، فناوری و تکنولوژی را تولید دانشگاه عنوان کرد و بسترسازی برای آن را وظیفه همگان از جمله مسئولان کشوری، استانی و شهر سیرجان دانست .
در این مراسم دکتر روشن حکم وزیر علوم تحقیقات و فناوری برای دکتر غلام عباس بارانی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان را به وی ابلاغ و از تلاش‌های دکتر محمدباقر رهنما، رئیس سابق این دانشگاه و قدردانی کرد. 
گفتنی است دکتر ابراهیمی، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید باهنرکرمان، دکتر آروین، سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان و دکتر غفوری، معاون دانشجویی این دانشگاه نیز حضور داشتند .