با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور از مجموعه کتاب های همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام رونمایی شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۸ کد : ۴۵۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۵
با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، آیین رونمایی  از مجموعه کتاب های همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد. <br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر امین زا...
با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، آیین رونمایی  از مجموعه کتاب های همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور  با اشاره به نقش زن در قانون اساسی و لزوم انجام اقداماتی در جهت شناسایی بیشتر، نقش زنان را در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی امری کلیدی دانست.
وی اقتصاد مقاومتی را نه به معنای زندگی در تنگنا و سختی بلکه زندگی بر پایه تعادل و رعایت اصول صحیح و عاقلانه بیان کرد و افزود: پیشرفت های کشورهای توسعه یافته ناشی از توجه مردم به رعایت این نحوه اقتصاد در زندگی است.
در ادامه دکتر باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با اشاره به اقدامات انجام شده در برگزاری همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام و با توضیح نحوه و میزان پژوهش های انجام شده همایش، اجرای آن در اردیبهشت ماه سال 1392  را از دستاوردهای مهم در زمینه تبیین حقوق زن از دیدگاه اسلام برشمرد.
وی در ادامه چاپ مجموعه سخنرانی ها و مقالات ارائه شده در این همایش را به جهت پیگیری بیشتر مباحث و استفاده اندیشمندان ضروری ذکر کرد و برگزاری آیین رونمایی را نشان دهنده اهمیت این موضوع دانست.
گفتنی است این مراسم با حضور دکتر امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور، دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س)، دکتر باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و رئیس شورای سیاست گذاری همایش برگزار شد.