در راستای توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ همکاری سه جانبه میان دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران و سن پترزبورگ روسیه

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۳ کد : ۴۵۷۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۵
تفاهم‌نامه‌ همکار‌ی سه جانبه بین دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران و سن پترزبورگ روسیه، در راستای توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ همکاری سه جانبه میان دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران و سن پترزبورگ روسیه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه تهران، هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه به سرپرستی دکترنیکلای میخایلوویچ کروپاچف رئیس این دانشگاه با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و همچنین مسئولان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی تهران در باغ موزه نگارستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
دراین دیدار طرفین بر توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف از جمله بهره‌گیری امکانات آزمایشگاهی، تدوین مقالات مشترک، همکاری در جهت تبادل استاد و دانشجو و تخصیص بودجه مشترک برای پروژه‌های تحقیقاتی تأکید کردند.
همچنین ایجاد مراکز مطالعات ایران‌شناسی و روسیه‌شناسی، آموزش‌های مجازی، برگزاری کارگاه‌های علمی مشترک، برگزاری آزمون‌های استاندارد زبان روسی در دانشگاه تهران و توسعه تعاملات فرهنگی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تأکید قرار گرفت.
در پایان این دیدار تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک در زمینه‌های تبادل دانشجو، تبادلات علمی، ایجاد مرکز مطالعات ایران در دانشگاه سنت پترزبورگ و برگزاری آزمون زبان روسی در دانشگاه تهران بین طرفین به امضاء رسید.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )