در راستای گسترش تعاملات علمی صورت گرفت؛

حضور هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در دانشگاه صنعتی شریف

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۴ کد : ۴۵۷۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۳۰
هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه متشکل از پروفسور نیکولای گورباچف رئیس و دکتر سرگی آندریوشن معاون امور بین‌الملل این دانشگاه با دکتر فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف دیدار و گفت‌وگو کردند.
حضور هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، پروفسور نایبی رابط امور بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه‌های روسی، ضمن ارائه تاریخچه‌ای از دو دانشگاه، در خصوص امکان ارتقای همکاری‌های مشترک علمی دوجانبه پیشنهاداتی را مطرح کرد.
تخصیص بودجه برای فرصت‌های مطالعاتی‌، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و مبادله دانشجو از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
در ادامه پروفسور گورباچوف رئیس دانشگاه سن پترزبورگ از وجود منابع مالی برای حمایت از پروپوزال‌ها و تحقیقات مشترک خبر داد و گفت: پارک علمی در دانشگاه سن پترزبورگ با امکاناتی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار آمادگی ارائه چنین خدماتی را به محققان برای اجرای پروژه‌های دوجانبه دارد.
همچنین هیئت روسی به همراه ایلخوم میرزوف و الکساندر مازیرکا از سفارت روسیه در تهران از پژوهشکده علوم و فناوری نانو و بخش‌های مختلف دانشگاه صنعتی شریف نیز بازدید کردند.
گفتنی است در حال حاضر یک دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف در حال تحصیل در مقطع دکترای رشته شیمی در دانشگاه سن پترزبورگ است و دانشجوی دیگری از دانشکده مهندسی هوافضا برای فرصت مطالعاتی عازم این دانشگاه می‌باشد.
ل.م ۵۴