هم‌زمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان هرمزگان مطرح شد؛

لزوم راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در هرمزگان

تعداد بازدید:۱۳۰۹
هم‌زمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان هرمزگان و در نشست معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با فناوران و شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان، بر لزوم راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان تأکید شد.
لزوم راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در هرمزگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر سورنا ستاری در این جلسه با تاکید بر اینکه همه باید در جهت توسعه کارآفرینی و رونق کسب و کار تلاش و کمک کنند، افزود: این وظیفه همه از جمله مسئولان و خود فناوران است تا کسب و کار رونق گیرد.
وی با بیان اینکه تامین زیرساخت‌ها برای توسعه فناوری و کسب و کار مهم است، گفت: کمبودهای زیرساخت فناوری در هرمزگان باید مرتفع و ساختمان برج فناوری هم باید زودتر تکمیل تا شرکت‌ها در این برج استقرار یابند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به درخواست فناوران جهت ارائه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌ها گفت: آمادگی داریم تا تسهیلات در اختیار فناوران قرار دهیم اما رقمی که ما در این شرایط اختصاص می‌دهیم نمی‌تواند مشکل تمامی فناوران را مرتفع کند از این رو تاکید می‌کنیم تا صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در هرمزگان راه‌اندازی شود که در این صورت مشکلی در ارائه تسهیلات و حتی تامین ضمانت‌نامه‌های فناوران و شرکت‌های دانش بنیان وجود نخواهد داشت.
به گفته دکتر ستاری علاوه بر تسهیلات مالی، تسهیلات دیگری برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است که از جمله آن می توان معافیت سربازی، بیمه، مالیات و…اشاره کرد.
در این نشست همچنین دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، گزارشی از روند فعالیت پارک علم و فناوری هرمزگان ارائه کرد.
وی با بیان اینکه شرکت‌های فعالی در هرمزگان فعالیت دارند، گفت: به دلیل نبود فضای استقرار و کارگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران پارک علم و فناوری هرمزگان با هزینه شخصی فضای کارگاهی را برای خود در خارج شهر تامین کرده‌اند که امیدواریم با راه‌اندازی برج فناوری بتوان بخشی از امکانات را برای فناوران تامین کنیم.
دکتر فتی با بیان اینکه برج فناوری می‌تواند نقش زیادی در کمک به توسعه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها داشته باشد تصریح کرد: تلاش ما این بوده تا بهترین امکانات با استاندارد لازم در این برج دیده شود.
گفتنی است معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین از روند احداث برج فناوری واقع در بندرعباس بازدید و پیشرفت فیزیکی آن را بررسی کرد.
ل.م ۵۴/
 


( ۱ )