با حضور معاون پژوهش وفناوری وزیر علوم، بیست و دومین کنفرانس اپتیک و فوتونیک و هشتمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران دردانشگاه یزد افتتاح شد

۰۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۱ کد : ۴۵۷۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۷
بیست و دومین کنفرانس اپتیک و فوتونیک و هشتمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و جمعی از متخصصان، پژوهشگران صنعت و دانشگاه در دانشگاه یزد افتتاح شد. به گزار...
بیست و دومین کنفرانس اپتیک و فوتونیک و هشتمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و جمعی از متخصصان، پژوهشگران صنعت و دانشگاه در دانشگاه یزد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم دراین مراسم با اشاره به فعالیت‌های انجمن اپتیک و فوتونیک ایران گفت: طی سال‌های گذشته این انجمن، اقدامات علمی قابل توجهی انجام داده است که با ادامه روند، آینده‌ درخشانی در انتظار این بخش خواهد بود.
وی افزود: خوشبختانه شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در علم اپتیک و فوتونیک بوده‌ایم و این علم  توانسته جایگاه مطلوبی را در میان صنایع مختلف به دست آورد.
دکتراحمدی اظهار امیدواری کرد: با توجه به ویژگی میان‌رشته‌ای علوم اپتیک و فوتونیک، آینده روشنی در انتظار این علوم باشد، همانگونه که اکنون نیز بسیاری از صنایع بزرگ وابسته به این علم هستند.
معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم با اشاره به جایگاه مطلوب کشور دراین حوزه در سطوح بین‌الملل یادآور شد: بدیهی است، ایران از دیرباز سابقه درخشانی در حوزه‌های مرتبط با اپتیک و فوتونیک و نور دارد.
دکتراحمدی با تاکید براینکه نیروهای فعال در این حوزه نیز باید به توانمندی بیشتری دست پیدا کنند، خاطرنشان کرد: نیروهای آگاه، توانمند و آشنا با مسائل روز دراین حوزه باید تقویت شوند تا در راستای رفع نیازهای کشور و منطقه قدم‌های مثبتی برداشته شود.
وی با اشاره به بودجه‌ای که در سال آینده برای حوزه پژوهش در نظر گرفته شده است، گفت: امیدواریم با تقویت فعالان این عرصه و تجهیز آزمایشگاه‌ها، به پیشرفت بیشتر این علم در کشور کمک کنیم.
دکتراحمدی گفت: سال آینده، اعتبارات قابل قبولی برای آزمایشگاه‌های فعال در دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده که امیدواریم با تامین زیرساخت‌ها، تجهیز آن‌ها و تامین نیازهای فعالان این رشته، خلأ موجود در رشته اپتیک و فوتونیک برطرف شود.
وی همچنین از درنظر گرفتن بودجه ویژه درسال آینده برای انجمن‌ها در دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: امیدواریم با تخصیص این بودجه، انجمن‌های علمی بتوانند بیش از پیش نقش خود را در پیشرفت‌ علمی کشور ایفا کنند.