با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین المللی نانوساختارها برگزار شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۲ | ۰۹:۰۱ کد : ۴۵۶۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۱۵
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "arial", "sans-serif"; font-size: 20pt">با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری ، پنجمین کنفرانس بین المللی نانوساختارها (</span><font face="Calibri"><span dir="ltr" style="line-height: 150%; font-size: 20pt">ICNS5</span><span dir="rtl"></span></font><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "arial", "sans-serif"; font-size: 20pt"><span dir="rtl"></span>) در راستای تعامل محققین و پژوهشگران ایرانی و ‏خارجی، درمحل پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف درجزیره کیش</span></div> ...
با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین المللی نانوساختارها برگزار شد
با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری ، پنجمین کنفرانس بین المللی نانوساختارها (ICNS5) در راستای تعامل محققین و پژوهشگران ایرانی و ‏خارجی، درمحل پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف درجزیره کیش برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین کنفرانس دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در سخنانی ، نانوساختارها و کاربردهای متنوع آنها را به عنوان رویکردی جدید درجهت همگرا شدن علوم گوناگون برشمرد.
وی با اشاره به مقام نخست ایران درمنطقه و موقعیت چشمگیر کشور درحوزه تولید علم نانوگفت : ما باید این روند رو به رشد را با تمام سختی‌ها و مشقت‌های پیش رو حفظ کنیم.
 دکتراحمدی گفت: با توجه به ورود کشور به دومین دهه فناوری نانو ضرورت دارد اعتماد مردم را نسبت به این فناوری جلب کرده و درجهت تجاری‌سازی محصولات مبتنی با فناوری نانو گام برداریم.
در این مراسم  محققان و پژوهشگران حوزه نانوفناوری از جمله دکتر گایم برنده جایزه نوبل ‏فیزیک درسال 2010، دکتر گرتزل برنده جایزه ‏ Millennium Technology  سال ‏2010، دکتر مولن از مدیران موسسه ماکس پلانک آلمان به همراه 3 سخنران کلیدی دیگر، 21 سخنران مدعو، 51 سخنران شفاهی و بیش از 600 پوستر آخرین دستاوردهای پژوهشی در حوزه نانوفناوری را ارائه کردند.
دراختتامیه این مراسم دکتراجتهادی دبیر کنفرانس ضمن تشکر ازحامیان اصلی برنامه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه گزارشی از کنفرانس و مقایسه آن با دوره‌های قبل و رشد کیفی کنفرانس پرداخت.
دکتر ایرجی‌زاد رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه شریف نیز در این مراسم با تشکر از حضور فعال کلیه شرکت کنندگان در طول کنفرانس و برگزارکنندگان کنفرانس ،ازکلیه شرکت کنندگان برای شرکت درششمین کنفرانس در سال 1394 دعوت به عمل آورد.
فراهم کردن فرصتی مناسب برای معرفی پیشرفت‌های جدید درحوزه نانوساختارها، ‏بررسی چالش‌های پیشرو درعرصه نانوساختارها و تقویت همکاری بین محققین ایرانی و ‏خارجی در زمینه فناوری نانو ازجمله اهداف برگزاری این کنفرانس بود.
اطلاعات کامل تری در رابطه با این رویداد علمی در سایت این  کنفرانسnano.sharif.ir/ICNS5 قابل دسترس کلیه پژوهشگران و علاقمندان حوزه نانوفناوری است.
گفتنی است دراین مراسم از ده پوستر برتر منتخب ازمیان بیش از 600 پوستر ارائه شده تقدیر شد .