با حضور معاون اداری، مالی وزارت علوم ، افتتاح مسجد و کلنگ زنی یادمان شهدای گمنام دانشگاه گنبدکاووس انجام شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۲ کد : ۴۵۶۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۴
به میمنت ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی ، پروژه ساخت یادمان شهداء گمنام دانشگاه گنبدکاووس کلنگ زنی و مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه با حضور دکترمحمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم...
با حضور معاون اداری، مالی وزارت علوم ، افتتاح مسجد و کلنگ زنی یادمان شهدای گمنام دانشگاه گنبدکاووس انجام شد
به میمنت ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی ، پروژه ساخت یادمان شهداء گمنام دانشگاه گنبدکاووس کلنگ زنی و مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه با حضور دکترمحمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و نماینده مردم شهرستان  گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر امید ضمن ابراز خوشنودی از سفر به استان گلستان و دیدار با استادان و کارکنان دانشگاه گنبدکاووس ابراز امیدواری کرد که این دانشگاه در مسیر رشد و بالندگی خود به مرحله ای برسدکه بتواند در بهبود وضعیت زندگی مردم منطقه ایفای نقش کند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم با اشاره به نحوه تخصیص بودجه  کشور در سال جاری، معیار توزیع اعتبارات به دانشگاه ها را تعداد دانشجویان و استادان و نسبت بین این دو شاخص اعلام کرد.
دکتر امید در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر پژوهش های کاربردی که  به حل مسائل واقعی جامعه می پردازند ،گفت: در شرایط پسا برجام، وزارت علوم، توجه ویژه ای نسبت به طرح های پژوهشی و شرکت های دانش بنیان دارد و انشاالله سال 95 از نظر اعتبارات لازم برای طرح های پژوهشی سال  بسیار خوبی خواهد بود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم پس از بازدید از پروژه های عمرانی در جمع مدیران دانشگاه گنبد کاووس ،  پتانسیل استفاده از خیرین را در ساخت فضاهای کالبدی دانشگاه یادآور شد و حمایت وزارت علوم از طرح هایی را که 50 در صد اعتبارات آن از طریق خیرین تقبل شده باشد، اعلام کرد.
در ابتدای این دیدار رئیس دانشگاه گنبدکاووس در سخنانی ضمن خیر مقدم به مدعوین تاریخچه ای از ساخت مسجد و بنای یادمان شهدای گمنام این دانشگاه را ارائه کردو گفت : مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه گنبدکاووس با زیر بنای  1000 متر مربع و اعتبار 10 میلیارد  ریال از محل  صرفه جویی داخلی و کمک های متمرکز وزارتی  به مرحله بهره برداری رسیده است و ساخت یادمان شهدای گمنام نیز در جوار این مسجد می تواند مجموعه  فرهنگی اثرگزاری در دانشگاه و حتی در سطح شهرباشد.