همزمان با ایام دهه مبارک فجر؛

پروژه‌های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۱ کد : ۴۵۵۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۲
همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، استاندار و جمعی از مسئولان استان اردبیل، پروژه‌های عمرانی شهرستان اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح و عملیات اجرایی فاز سوم دانشکده فنی و مهندسی و خوابگاه دانشجویی دانشگاه به صورت رسمی آغاز شد.
پروژه‌های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی  افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ما در چهلمین سال تاسیس دانشگاه محقق اردبیلی قرار گرفته‌ایم، گفت: این دانشگاه در سال ۱۳۵۷ با پذیرش ۳۰ نفر دانشجو فعالیت علمی خود را آغاز کرده است.

وی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از دستاوردهای بسیار بزرگ انقلاب اسلامی در استان اردبیل تاسیس دانشگاه محقق اردبیلی است که به یک درخت تنومند و آبروی علمی منطقه تبدیل شده است.

دکتر حبیبی ادامه داد: امروز تعداد دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی به حدود ۱۱ هزار نفر رسیده است و پرسنل دانشگاه نیز از کمتر از ۱۰ نفر در بدو تاسیس به حدود یک هزار نفر در سالجاری رسیده است که ۳۸۵ نفر از آنان اساتید معزز هستند که در کنار کارشناسان و کارمندان پرتلاش دانشگاه بیش از پیش در ارتقای رتبه دانشگاه در نظام‌های ملی و بین المللی قدم بر می دارند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه خوشبختانه امسال کارهای خوبی با حمایت های استاندار اردبیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی انجام شده است، گفت: امسال در کنار اجرای طرح های عمرانی متعدد در دانشگاه، ۱۰۰ میلیارد ریال نیز تجهیز، نوسازی و بازسازی خوابگاه ها، آمفی تئاترها و مجموعه های دیگر دانشگاه اختصاص یافته است تا دانشگاه بتواند زیرساخت های خود را بیش از پیش گسترش دهد.

وی تصریح کرد: در کنار پروژه‌های متعدد که در حال اجرا است، پروژه دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، مجموعه کارگاهی و آزمایشگاهی دانشکده فنی و مهندسی، شروع پروژه های جدید فاز سوم دانشکده فنی و مهندسی و خوابگاه دانشجویی نیز از امروز به صورت رسمی عملیاتی می شود که تابستان امسال مطالعات آنها توسط همکاران دانشکده فنی و مهندسی انجام شده است.

مهندس اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در این مراسم با بیان اینکه تاکنون در همه برهه‌های انقلاب، ملت و مسئولان توانسته اند با وحدت و همکاری تمام مشکلات را حل کنند، گفت: در حال حاضر نیز اقداماتی که در استان انجام شده در سایه وحدت بوده است.

وی با اشاره به پیشرفت ها و اقدامات اخیر دانشگاه های استان و به ویژه دانشگاه محقق اردبیلی، تصریح کرد: در حالی که پیش از انقلاب این استان فاقد مرکز آموزش عالی معتبر بود، اما همزمان با انقلاب اسلامی با تاسیس دانشکده کشاورزی این دانشگاه و در ادامه راه اندازی دانشگاه های مختلف در استان، تعداد دانشجویان مشغول تحصیل استان از حدود ۳۰ نفر به حدود ۴۰ هزار نفر رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور نیز گفت: این دانشگاه که مزین به نام مقدس و محقق اردبیلی است از افتخارات منطقه بوده و نقش ماندگار اردبیل در احیای مکتب اهل بیت و سیره شیعی بسیار مهم است.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین آثار انقلاب اسلامی نوع نگاه راهبردی است که در عرصه علم و دانش به برکت امام خمینی و اندیشه های نابی که مقام معظم رهبری بعد از امام خمینی ایجاد کردند رقم خورد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی تصریح کرد: دانشگاه ها باید به جنبه تعلیم و تربیت توجه ویژه داشته باشند. جواد زنجانی فرماندار شهرستان اردبیل نیز گفت: بهره‌برداری از این طرح ها و پروژه های اقتصادی در شهرستان اردبیل موجب تحول خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال تحرک و شتاب پروژه ها در اردبیل افزایش یافته است، افزود: هم اکنون نیز چهار پروژه اقتصادی با اشتغالزایی یک هزار و ۲۰۰ نفر در دست اجرا است که اوایل اسفند ماه به بهره برداری می رسد.

گفتنی است در این مراسم پروژه های دانشگاه محقق اردبیلی شامل خرید تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، تعمیر و بازسازی سالن آمفی تئاتر دانشگاه، تعمیرات اساسی خوابگاه پسران یک، شهید رحیمی و اداره اموال، نوسازی و راه اندازی غذاخوری آزاد دانشگاهیان، سکوبندی و تجهیز هشت آزمایشگاه دانشکده علوم و تجهیز آمفی تئاتر ساختمان شیخ صفی، اجرای روکش آسفالت بخشی از محوطه غربی، نصب سایبان پارکینگ محوطه غربی و واحد حمل و نقل، تعمیرات ایستگاه پمپاژ آب مصرفی، ارتقای سیستم های روشنایی محوطه دانشگاه، تعمیرات اساسی مهمانسرای دانشکده کشاورزی مغان و رنگ آمیزی نرده ها و دیوارهای مشرف به خیابان دانشگاه افتتاح شد.

ل. م ۵۴