همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر؛

کافه کارآفرینی دانشگاه بیرجند افتتاح شد

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۴۵۵۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۴
همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، آیین افتتاح کافه کارآفرینی در محل مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند برگزار شد.
کافه کارآفرینی دانشگاه بیرجند افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند در این مراسم گفت: از دو سال گذشته رویکرد آموزش عالی از دانشگاه‌های دانش‌آفرین به سمت دانشگاه‌های کارآفرین و مهارت‌پرور که به تولید ثروت در کشور بپردازند تغییر یافته است.
وی با بیان اینکه کارآفرینی یعنی فرد به سطحی از خودباوری برسد که منتظر دیگران نباشد تا برایش فرصت شغلی ایجاد کنند بلکه خودش توانایی ایجاد کار را داشته باشد افزود: هیچ کار خیری مهم‌تر از اشتغال‌زایی و ایجاد امید در دل جوانان نیست. در دانشگاه بیرجند در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی، مرکز اشتغال‌زایی و مرکز کارآفرینی افتتاح شده است.
رئیس دانشگاه بیرجند تصریح کرد: مرکز کارآفرینی برای ایده‌پروری و حمایت از دانشجویان افتتاح شده و امید است تا تابستان سال آینده و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست ‌جمهوری بتوانیم وسعت این مرکز را تا 2 هزار متر مربع گسترش دهیم.
دکترحمیدرضا نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند در ادامه گفت: امیدواریم با افتتاح کافه کارآفرینی هدفمان که ایجاد امید و نشاط در دل دانشجویان است، محقق شود.
وی افزود: اینکه فکر کنیم دانشگاه به تنهایی می‌تواند کارآفرین باشد اشتباه است بلکه باید تمام دستگاه ها در کنار هم به این مهم دست یابند.
درمرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند، انتقال تجارب کارآفرینان بومی، پرسش و پاسخ  دانشجویان، برپایی رویدادی به منظور ارتباط صنعت با دانشگاه و معرفی الگوهای موفق و فرآیند شکل گیری کسب و کارهای نوپا انجام می‌شود.
ل.س42/ل.م54