با حضور معاون آموزشی وزیر علوم مراسم گرامیداشت هفته آموزش در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۴ کد : ۴۵۵۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۷
همزمان با هفته آموزش، مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور دکتر جعفر میلی منفرد معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر انسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا (س)، هیئت رئیسه و جمعی از اساتید و دانشجویا...
همزمان با هفته آموزش، مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور دکتر جعفر میلی منفرد معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر انسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا (س)، هیئت رئیسه و جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر میلی منفرد ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، دانشگاه الزهرا (س)را دانشگاهی مهم در راستای آموزش و تربیت دختران این سرزمین برشمرد و گفت: توجه به ارتقای کیفیت آموزشی از جمله مواردی است که باید مورد توجه دانشگاهیان قرار گیرد.
وی افزود: اعضای هیئت علمی دانشگاه ها باید مانند موتور محرکه با حضور در کنار یکدیگر به ارتقای کیفیت و پیشبرد امور در دانشگاه ها کمک کنند.
معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به دانشگاه های تک جنسیتی ایجاد شده در کشور ابراز امیدواری کرد در آینده دانشگاه الزهرا (س) بتواند راهبری این دانشگاه ها را جهت نیل به اهداف آموزشی عهده دار شود.
وی در خاتمه نگاه علمی به مسائل، نگاه ارزشی و اهمیت اخلاق  در وزارت علوم  را سیاست کلی مسئولان این وزارتخانه دانست و گفت: مسئولان وزارت علوم برآنند تا دانشگاه ها در حیطه تصمیم سازی و تصمیم گیری وارد شده و قوانین و مقررات مصوب را به صورت شفاف در اختیار دانشگاه ها قرار دهند تا مسائل اجرایی کشور با همیاری و همراهی بهتر اعضای هیئت علمی دانشگاه ها صورت پذیرد.
در ادامه دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) با بیان اینکه "معلمی شغل انبیاست" به برشمردن بعضی از صفات که در قرآن کریم برای انبیا ذکر شده و اساتید و معلمان باید خود را به آن صفات آراسته نمایند پرداخت.
رئیس دانشگاه الزهرا (س) سوز و شور هدایت گری، اخلاق خاص نبی جهت گردآمدن افراد دور او، آموزش عملی معلم، حساسیت نبی به خلا های جامعه، جامع الجهات بودن پیامبر، به روز بودن پیامبر، تعلیم دادن به زبان مردم و آموزش دوسویه و دو طرفه و رعایت اعتدال و عدالت در برخورد با دیگران را خصوصیات ویژه ای دانست که  انبیا و کسانی که به امر تعلیم می پردازند با آن ها شناخته می شوند.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: همه اساتید و معلمان خود را به این صفات آراسته کنند.
سپس دکتر حق بین معاون آموزشی دانشگاه الزهرا(س) ضمن تبریک هفته آموزش در پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه الزهرا (س) به تشریح روند اجرایی انتخاب اساتید برتر آموزشی اشاره داشت.
وی در قسمتی از سخنان خود به آمار فارغ التحصیلان پذیرفته شده این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و افزود: از 976 نفر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی این دانشگاه 737 نفر به مقطع کارشناسی ارشد راه یافته اند و از این تعداد 65 درصد در دانشگاه های تهران و 35 درصد در دانشگاه های شهرستان  مشغول به تحصیل می باشند.
گفتنی است در این ادامه مراسم از اساتید و کارشناسان برگزیده آموزشی با اهدای تندیس و هدیه تقدیر شد .