همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی صورت گرفت؛

رونمایی از اپلیکیشن سامانه ساجد محصول دانش‌بنیان پارک علم و فناوری زنجان

تعداد بازدید:۱۶۲۸
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور استاندار زنجان و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان از اپلیکیشن سامانه ساجد (سامانه جامع درآمد و امور مشترکین) محصول یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان زنجان رونمایی شد.
رونمایی از اپلیکیشن سامانه ساجد محصول دانش‌بنیان پارک علم و فناوری زنجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری، این اپلیکیشن بخشی از سامانه جامع درآمد و امور مشترکین می‌باشد که در بستر تلفن‌های هوشمند امکانات متنوعی برای مدیران و مشترکین شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور ارائه می‌دهد.
مدیران شرکت پس از ورود به اپلیکیشن می‌توانند آمار جامعی از داده‌های سامانه مانند تعداد مشترکین حقیقی و حقوقی، تعداد پروانه بهره برداری، پروانه حفر، موافقت اصولی صادر شده و تعداد نصب منصوبات را مشاهده کنند. همچنین به صورت لحظه ای می توانند میزان مصارف آب را به تفکیک سال مالی و بازه های قرائت و همچنین میزان درآمد های پیش بینی شده و محقق شده را مشاهده کنند. این ابزارها در سطح کلان و ملی کمک شایانی می توانند به حل بحران آبی و مدیرت آبی کشور کنند.
مشترکین شرکت نیز بدون مراجعه حضوری می‌توانند قبوض صادر شده برای پروانه های بهره رداری خود را به همراه جزییات نحوه محاسبه مشاهده کرده، درخواست تقسیط کنند و در نهایت پرداخت کنند. پس از صدور قبض توسط امورمشترکین نیز یک نوتیفیکیشن به صورت اتوماتیک به مشترکین ارسال می گردد. سایز امکانات که برای مشترکین اپلیکیشن در نظر گرفته شده شامل مشاهده اخرین وضعیت بدهکاری / بستانکاری، مشاهده آخرین وضعیت پروانه ها، مشاهده شرکا، مشاهده مصرف و اسکن کیوآرکد پروانه های غیر قابل جعل صادر شده توسط سامانه است.
این اپلیکیشن برای اولین بار در کشور به سفارش شرکت آب منطقه ای زنجان توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان طراحی و تولید شده که تاییده امنیتی از مرکز آپای دانشگاه زنجان را نیز دریافت کرده است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )