همزمان با دهه مبارک فجر؛

دو طرح عمرانی در دانشگاه جیرفت افتتاح شد

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰ کد : ۴۵۴۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۲
همزمان با دهه مبارک فجر، دو طرح عمرانی مخزن ۶۰۰ مترمکعبی ذخیره آب و ساختمان دانشکده علوم انسانی دانشگاه جیرفت با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان جیرفت به بهره‌برداری رسید.
دو طرح عمرانی در دانشگاه جیرفت افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه جیرفت، دکترشاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت در آیین افتتاحیه ساختمان دانشکده علوم انسانی ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر و همچنین ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: دو طرح، شامل راه اندازی مخزن ۶۰۰ مترمکعبی ذخیره آب و ساختمان دانشکده علوم انسانی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: درخصوص پدافند غیرعامل و همچنین ذخیره‌سازی آب آشامیدنی برای مجموعه دانشگاه مخزن ذخیره آب با ۶۰۰ مترمکعب گنجایش راه‌اندازی و به سیستم تصفیه آب مجهز شده است.
رئیس دانشگاه جیرفت با بیان اینکه استفاده بهینه از آب در دستور کار هیئت رئیسه دانشگاه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در همین راستا احداث و راه اندازی سیستم جمع آوری فاضلاب و تصفیه آن در حال مطالعه و پس از آن اجرا می شود.
دکتر کوهستانی بیان کرد: ساختمان دانشکده علوم انسانی با ۸۵۰ متر مربع زیر بنا و با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که تلاش شده است این ساختمان به همه امکانات هوشمند از جمله سیستم “BMS” تجهیز شده است.
وی ادامه داد: این ساختمان دارای ۷ کلاس درس و ۱۵ دفتر استادان و سالن کنفرانس می‌باشد.
احمد امینی روش فرماندار شهرستان جیرفت نیز ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر گفت: دانشگاه جیرفت به عنوان قطب تولید علم در جنوب استان کرمان وظیفه بزرگ تربیت نیروی انسانی متخصص را برعهده دارد و از این رو همه دستگاه‌های اجرایی باید همیار آن باشند.
وی با بیان اینکه دانشگاه جیرفت در چند سال اخیر توسعه خوبی در همه زمینه‌ها داشته است، افزود: ارتباط و حضور این دانشگاه در ابعاد مختلف در برنامه‌های شهرستان باعث پیشرفت منطقه شده است.
فرماندار شهرستان جیرفت ضمن قدردانی از تلاش‌های رییس دانشگاه جیرفت گفت: دانشگاه جیرفت باید در امر پژوهش‌های زیر بنایی شهرستان و جنوب کرمان همیار دستگاه‌های اجرایی باشد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴