با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، نشست کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی برگزار شد

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۲ کد : ۴۵۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۱۴
<div dir="None"> دراولین نشست کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی در سال جدید بر توجه توأمان به آموزش عالی قرآن و حدیث در برنامه های کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی کشورتاکید شد . </div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در</div> ...
با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، نشست کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی برگزار شد
 دراولین نشست کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی در سال جدید بر توجه توأمان به آموزش عالی قرآن و حدیث در برنامه های کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی کشورتاکید شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکترجعفر میلی منفرد معاون آموزشی وزیر علوم ورئیس کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی کشور از بررسی نقشه راه این کارگروه خبر داد و با تاکید برنقش آن در نظام توسعه آموزش عالی قرآنی کشور برای رسیدن به وضعیت مطلوب بر اساس اسناد بالا دستی اظهار داشت : باید چالش¬های موجود و پیش روی این نظام شناسایی و اولویت بندی شود و برنامه های عملیاتی و راه¬گشا نیز برای برون¬رفت از این چالشها و نیل به سوی اهداف مطلوب تبیین و جهت جمع بندی و برنامه¬ریزی به جلسه بعدی کارگروه ارائه شود تا حداقل در پایان هر سال خروجی جلسات این کارگروه روشن باشد.
همچنین در این نشست با توجه به درخواست نماینده حوزه های علمیه برای تقویت توجه به آموزش عالی حدیث اهل بیت علیهم السلام در کلیه برنامه¬های این کارگروه ، مقرر شد در همه زمینه¬ها، ضمن اصلاح قالب و ارتقا محتوای آن، جایگاه و نقش حدیث و معارف عترت نیز به عنوان جزء لاینفک قرآن کریم در ساختار آن تقویت شود.
تقویم زمان¬بندی برگزاری جلسات این کارگروه به صورت هر دوماه یک بار و نیز ارائه گزارش فعالیت¬های آموزش عالی قرآنی حوزه علمیه و دانشگاه فرهنگیان نیز به صورت مکتوب از دیگر مصوبات این نشست بود .
گفتنی است این نشست با حضور معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرکل آموزش حوزه¬های علمیه ومعاون آموزش دانشگاه های فرهنگیان وجامع علمی¬کاربردی برگزار شد.