همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی صورت گرفت؛

رونمایی از موتورهای پیستونی هوایی در پارک علم و فناوری استان زنجان

تعداد بازدید:۱۳۳۷
همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، از موتورهای پیستونی هوایی محصول یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان رونمایی شد.
رونمایی از موتورهای پیستونی هوایی در پارک علم و فناوری استان زنجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان زنجان، از ویژگی‌های این پیستونی هوایی (از حجم ۲۰ الی ۱۰۰ سی سی) می‌توان به قیمت بسیار پایین مشابه خارجی، وزن کمتر نسبت به نمونه خارجی و قابلیت تنظیم قدرت نسبت به موارد استفاده اشاره کرد.
همچنین قیمت این محصول دانش‌بنیان یک پنجم مشابه خارجی آن است.
در این آیین دکتر منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی ایران با تاکید بر اجرای پژوهش‌ها‌ی تخصصی درحوزه‌های مختلف فضایی مانند کاربری نظامی، تحقیقاتی و زیست‌محیطی گفت: به کارگیری دستاوردهای پژوهشی و فناوری فضایی در راستای تقویت بنیه صنعت هوافضا تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه توسعه دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی مورد تاکید مرکز ملی فضایی کشور است گفت: در زمینه توسعه فناوری‌های کلیدی، در برنامه ششم توسعه آمده است که ۸۵ درصد از پروژه‌های فضایی کشور باید بومی‌سازی شود و در این راستا تاکید بر توسعه کاربرد دانش فضایی در شناسایی دانش‌آموزان و دانشجویان خلاق، ایده‌پرداز و علاقه‌مند به هوافضا است.
ل.م ۵۴
 


( ۱ )