با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

ساختمان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز به بهره برداری رسید

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۷ کد : ۴۵۴۱۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۳۱۹۵
همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ساختمان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز به بهره برداری رسید.
ساختمان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز به بهره برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، در این آیین که دکتر جمشید اسماعیلی مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، دکتر داود بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی آذربایجان شرقی، هیات رئیسه و جمعی از مدیران، استادان و دانشجویان دانشگاه تبریز نیز حضور داشتند، دکتر نظرپور با تشریح بودجه دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی در سال ۱۳۹۸ بر لزوم تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی تأکید کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به رسالتی که دانشگاه ها در قبال جامعه بر عهده دارند، بودجه اختصاص یافته به آنها به حد کافی نبوده است، افزود: در دانشگاه های کشورمان ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف وجود دارد که با تنوع بخشی منابع و مدیریت پتانسیل های موجود می توان درآمد اختصاصی کافی داشت.
دکتر نظر پور با بیان اینکه دانشگاه تبریز جزو دانشگاه سطح یک کشور بوده و دارای ظرفیت های خوبی است، گفت: باید این ظرفیت بالقوه را به بالفعل تبدیل کرد و عملاً از پتانسیل های استادان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه بهره مند شد.
دکتر یوسف حسین زاده، مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه تبریز هم در آیین افتتاح این ساختمان گفت: این دانشکده با زیر بنای ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع و هزینه کرد مبلغ ۷۸ هزارو ۷۵۲ میلیون ریال از محل طرح تملک دارائی های سرمایه ای و حدود ۸ هزار میلیون ریال از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه تیریز تکمیل و آماده بهره برداری شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ساختمان دانشکده دامپزشکی در هشت بلوک طراحی و ساخته شده و دارای سه طبقه است، تصریح کرد: این دانشکده دارای ۱۱ باب کلاس درس، ۲۵ باب آزمایشگاه، ۶۰ اتاق اعضای هیات علمی، ۲۰ اتاق اداری کارکنان، کتابخانه و آمفی تئاتر با ظرفیت ۷۰ و ۲۵۰ نفر است.
دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز در سال ۱۳۶۹ تاسیس شده و هم اکنون دارای ۵۰۰ دانشجو و ۴۵ نفر عضو هیئت علمی است و در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکتری عمومی و تخصصی در چهار گروه آموزشی دانشجو می‌پذیرد.
بعد از افتتاح ساختمان دانشکده دامپزشکی؛ جلسه شورای دانشگاه تبریز نیز با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تالار شهید باکری دانشگاه تبریز برگزار شد.
دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز نیز در این جلسه با تبریک ایام الله دهه فجر، خواستار توجه بیشتر به دانشگاه ها با توجه به ظرفیت آنان شد.
در این نشست اعضای شورای دانشگاه تبریز دیدگاه ها ونقطه نظرات خود را با معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )