همزمان با ایام‌ا... دهه مبارک فجر صورت گرفت؛

رونمایی از سه طرح دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی

تعداد بازدید:۱۶۴۷
همزمان با گشایش نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در استان البرز و با حضور دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و عزیزالله شهبازی استاندار البرز، سه طرح دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز رونمایی شد.
رونمایی از سه طرح دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، در این نمایشگاه که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با حضور دستگاه‌های مختلف علمی و اجرایی استان البرز برگزار شد، دکترعطاءاله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز گزارشی از دستاوردهای این پارک و موفقیت شرکت‌های فناور این استان در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان ارائه کرد.
در این نمایشگاه از سه طرح شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز شامل "نخستین مرکز شتابدهی استان البرز"، "سیستم سنجش و مدیریت خودکار و بی‌سیم مخازن و منابع مایعات" و "تری مزوئیل کلرید با نام مخفف(TMC) " یکی از پیش ماده‌های اصلی تهیه لایه سوم غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) در محل غرفه این پارک رونمایی شد.
این سه طرح که با حمایت پارک علم و فناوری البرز به نتیجه رسیده است می‌تواند به توسعه کشور در زمینه ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف، توسعه و تقویت علمی آب و خاک کشور و مدیریت بهینه علمی و کارشناسی مصرف آب در کشور کمک کند.
بر اساس این گزارش، بیش از ده شرکت دانش‌بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی استان البرز حضور دارند و به ارائه دستاوردهای دانش بنیان خود در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از محصولات داخلی می‌پردازند.
نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در استان البرز دارای ۷۵ غرفه دستگاه‌های اجرایی و ۳۰ غرفه اقوام مختلف است و بخشی از دستاوردهای حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، فناوری‌های نوین، میراث فرهنگی، شهرداری‌ها، اقوام مختلف و سازمان‌های مردم نهاد را به نمایش می‌گذارد.
این نمایشگاه از سیزدهم لغایت نوزدهم بهمن ماه سال جاری در مجموعه نمایشگاهی گلستان استان البرز برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴