برای اولین بار در کشور؛

توربو شارژر خودرو توسط محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تولید شد

تعداد بازدید:۱۳۱۲
هم زمان با فرارسیدن ایام دهه فجر و برای اولین بار در کشور، یکی از شرکت فناورهای مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی موفق به طراحی و تولید توربو شارژر خوردوهای بنزینی و دیزلی شد .
توربو شارژر خودرو توسط محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تولید شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، توربو شارژر کمپرسوری است که با افزایش توان مکش هوای ورودی توسط موتور خودرو، موجب احتراق و توربولانس بهتر سوخت و در نتیجه افزایش قدرت موتور می‌شود.
توربوشارژر یکی از قطعات پیچیده جانبی موتورهای احتراقی با تکنولوژی بالاست که به دلیل پیچیدگی تاکنون در کشور تولید نشده و این قطعه در موتورهای دیزلی و اکثر موتورهای بنزینی مدل بالا استفاده می‌شود و عملکرد موتور را ارتقا داده و آلودگی محیط زیست را کاهش می‌دهد.
صفریان مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این قطعه در حال حاضر از کشور چین وارد می‌شود و بر روی خودرو سمند EF7 نصب می‌شود، گفت: توربوشارژر که در آن از روش تزریق پودری استفاده شده است تست‌های اولیه عملکرد خود را با موفقیت گذرانده است و به لحاظ کیفیت و قیمت امکان جایگزینی با قطعه چینی را دارد.
وی افزود: با تامین کنندگان این محصول مذاکراتی صورت گرفته که در صورت توافق نهایی تولید ۱۰ هزار قطعه از این محصول برای تحویل در ۲ فاز آغاز خواهد شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴