با حضور قانم مقام وزیر علوم در امور بین الملل سومین نشست کمیته های تخصصی تدوین برنامه عملیاتی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد

۱۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۵ کد : ۴۵۳۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۸۶
سومین نشست کمیته های تخصصی تدوین برنامه عملیاتی دانشگاه الزهرا(س) با حضور دکتر حسین سالار آملی قانم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی، دکتر انسیه خزعلی رئیس د ...
با حضور قانم مقام وزیر علوم در امور بین الملل سومین نشست کمیته های تخصصی تدوین برنامه عملیاتی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد
سومین نشست کمیته های تخصصی تدوین برنامه عملیاتی دانشگاه الزهرا(س) با حضور دکتر حسین سالار آملی قانم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی، دکتر انسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س)، معاونان، مدیران ، روسای دانشکده ها و اعضای منتخب کمیته های تخصصی دانشکده ها در محل آکادمی ملی المپیک و پاراالمپیک برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این نشست دکتر سالار آملی به تبیین دلایل لزوم توجه جدی دانشگاه‌ها و بویژه دانشگاه الزهرا(س) به همکاری های علمی و تبادل فناوری و جذب دانشجو پرداخت.
وی با بیان نکات مثبت و دستاوردهای علمی پس از انقلاب اسلامی نظیر توانایی های علمی همراه با سلامت و کارایی، در خصوص چالش های آموزش عالی که دانشگاه ها در برهه فعلی با آن روبرو هستند توضیحاتی ارائه کرد .
قانم مقام وزیر در امور بین الملل تصریح کرد: در آینده نزدیک دانشگاه هایی می توانند به حضور و حرکت خود ادامه دهند که حرکت زاینده داشته باشند و دانشگاه های نسل سوم و بین المللی شدن دانشگاه‌ها از جمله محورهایی است که می تواند زایندگی و پویندگی ایجاد کند.
وی  بر ضرورت داشتن برنامه عملیاتی کوتاه مدت و بلند مدت 5 ساله برای بین‌المللی کردن دانشگاه ها، از طریق بین المللی کردن پژوهش، آموزش، کسب درآمد و دستاوردهای اقتصادی، مقاله های پر استناد و جذب دانشجو بویژه از کشورهای منطقه، تدوین پروژه ها و مقاله های علمی مشترک با اساتید خارجی و ایجاد ارتباط با ایرانیان و فارغ التحصیلان دانشگاه ساکن در خارج از کشور تاکید کرد.
در ادامه دکتر باقرزاده رنیس آکادمی ملی المپیک و پاراالمپیک در خصوص موقعیت آکادمی در ایران و آسیا و امکانات موجود این مجموعه و ضرورت توجه به مدال آوران دانشگاهی در کشور مطالبی عنوان کرد.
سپس دکتر انسیه خزعلی، رئیس دانشگاه الزهرا(س) ضمن ایراد سخنرانی اختتامیه و با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های دانشگاه برای اجرایی کردن برنامه عملیاتی و لزوم همدلی و مشارکت کلیه اعضای دانشگاه برای تحقق برنامه  براساس جدول ارزیابی عملکرد کمیته های تخصصی به معرفی دانشکده برتر پرداخت.
همچنین دانشکده فیزیک و شیمی براساس کسب بالاترین امتیاز به عنوان دانشکده برتر انتخاب شد و از دکتر شورشینی رئیس این دانشکده  به عنوان نماینده کمیته تخصصی دانشکده فیزیک و شیمی تقدیر شد.