با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ،نخستین جشنواره روز بین الملل در دانشگاه الزهرا(س) برگزارشد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۷ کد : ۴۵۲۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۲۲
مراسم جشن روز بین الملل دانشگاه با حضور دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکترحاج جباری مدیرکل سازمان امورد...
مراسم جشن روز بین الملل دانشگاه با حضور دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکترحاج جباری مدیرکل سازمان اموردانشجویان وزارت علوم برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم سفرا و رایزنان فرهنگی کشورهای خارجی ، معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه های تهران و شهرستان ها و دانشجویان بین المللی دانشگاه های کشور حضور داشتند.
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل دراین مراسم گفت: ما در دورانی به سر می بریم که بین المللی شدن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی بین المللی سازی را شرایط بالندگی دانشگاه های کشور دانست و حضور دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه های کشور را سرمایه های فرهنگی برای کشور قلمداد کرد که می توانند موجبات حفظ هویت فرهنگی ملی و منطقه ای در مقابل حاکمیت هویت جهانی را فراهم سازند.
دکتر سالار آملی در ادامه با تشکر از زحمات مسئولان دانشگاه الزهرا گفت: انتظار من این است که دانشگاه الزهرا به عنوان تنها دانشگاه جامع تک جنسیتی ویژه دختران درمنطقه بتواند از فرصت های موجود در جذب هرچه بیشتر دانشجویان خارجی بهره برداری کند.
دکترانسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) نیز پس از خوشامدگویی به مهمانان، مسئولان وزارت علوم، همکاران دانشگاهی، سفرا و نمایندگان خارجی مقیم کشورمان و همچنین دانشجویان غیرایرانی دانشگاه های ایران از توجه و عنایت ویژه مسئولان وزارت علوم به دانشگاه الزهرا و تخصیص بورسیه های وزارت علوم به این دانشگاه به منظور افزایش جذب دانشجویان بین المللی قدردانی کرد.
وی یکی از اهداف اصلی دانشگاه الزهرا را بین المللی شدن دانست و افزود: امید ما به شما دختران و زنان جوان است که بتوانید با حرکت در مسیر علمی و فرهنگی موجب پیشرفت علمی و توسعه فرهنگی در سطح جهانی شوید.
دکترخزعلی در انتها به اهدای جایزه الزهرا به زنان دانشمند جهان اسلام در آینده نزدیک اشاره کرد.
دکترحناچی مدیرهمکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا نیز با با خوشامدگویی به مهمانان تاریخچه ای از دانشگاه الزهرا و وضعیت کنونی آن را ارائه داد و به موفقیت های علمی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه درسطوح منطقه ای و جهانی اشاره کرد.
وی با اشاره به سیاست گذاری وزارت علوم درجهت بین المللی سازی دانشگاه ها یکی از ارکان برنامه عملیاتی دانشگاه الزهرا را فعالیت های بین المللی دانشگاه دانست و نسبت به پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه الزهرا اعلام آمادگی کرد.
درپایان مدیر بین الملل دانشگاه الزهرا از فعالیت های مستمر استادان برجسته دانشگاه الزهرا در برقراری و توسعه ارتباطات بین المللی دانشگاه تقدیر کرد.
همچنین مراسم جشن با اجرای متن زیبای ادبی با موضوع "زن" توسط دانشجویان بین المللی دانشگاه الزهرا که لباس های محلی کشور خود را بر تن داشتند به زبان های محلی و جهانی ادامه یافت و برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از ملل جهان دراین جشن اجرا شد که با استقبال دانشجویان بین المللی دانشگاه های کشورمواجه شد.