ارتباطات علمی و فرهنگی دانشگاه ارومیه با دانشگاه‌های لبنان گسترش می‌یابد

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸ کد : ۴۵۲۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۷
رئیس موسسه امت واحده لبنان در دیدار با رئیس دانشگاه ارومیه، زمینه‌های تقویت همکاری دانشگاه ارومیه با دانشگاه‌های لبنان را مورد بررسی قرار دادند.
ارتباطات علمی و فرهنگی  دانشگاه ارومیه با دانشگاه‌های لبنان گسترش می‌یابد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ب، نقل از دانشگاه ارومیه، دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در این دیدار اظهار داشت: برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان باید به صورت علمی به بحث اقوام و ادیان نزدیک شویم و با گسترش ارتباطات علمی و پژوهشی چهره مناسبی از جمهوری اسلامی به جهان نشان دهیم.
وی با اشاره به اثرات منفی غائله داعش در جهان اسلام گفت: کارهای فرهنگی و علمی باید جایگزین آن غائله شوم در جهان اسلام شود. این امر با گسترش ارتباطات کشورهای جهان اسلام تحقق می‌یابد و دانشگاه در کنار سایر نهادها نقش به سزایی در گسترش این ارتباطات دارد.
حجت الاسلام و المسلمین «السید فادی السید» رئیس موسسه امت واحده لبنان ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در دانشگاه ارومیه گفت: این موسسه می‌تواند پل ارتباطی مابین دانشگاه ارومیه و دانشگاه‌های کشور لبنان و سوریه در جهت گسترش ارتباطات علمی و جذب دانشجو از اقوام و ادیان مختلف باشد.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین جواد مهدی پور رئیس مرکز اقوام و ادیان دانشگاه ارومیه نیز درخصوص اهداف حضور رئیس موسسه امت واحده لبنان در این دانشگاه گفت: مهیا نمودن مقدمات عقد تفاهم‌نامه‌هایی مبنی بر جذب دانشجویان خارجی، گسترش ارتباطات علمی ما بین دانشگاه ارومیه و دانشگاه‌های کشورهای لبنان و سوریه، چاپ مقالات علمی اساتید دانشگاه ارومیه به زبان عربی در نشریات علمی لبنان و همچنین برگزاری کنفرانس‌های تقریب مذاهب مشترک بین دانشگاه ارومیه و موسسسه امت واحده لبنان از جمله اهداف مهم سفر رئیس موسسه امت واحده لبنان به دانشگاه ارومیه است.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴