به میزبانی دانشگاه خوارزمی؛

هفتمین کنفرانس بین‌المللی فلسفه دین معاصر برگزار شد

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰ کد : ۴۵۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۵
هفتمین همایش بین‌المللی فلسفه دین معاصر، با حضور رئیس دانشگاه خوارزمی، رئیس انجمن فلسفه دین ایران، صاحب‌نظران اروپایی از آکادمی علوم و هنر و استادانی از کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، اسلوانی و ایتالیا در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
هفتمین کنفرانس بین‌المللی فلسفه دین معاصر برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خوارزمی، در ابتدای این همایش دکترعزیزاله حبیبی ضمن گرامی‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و یاد همه شهدای گرانقدر قبل و پس از پیروزی انقلاب، اظهار داشت: امیدواریم مشکلاتی که این روزها کشور ما با آن مواجه شده و ناشی از زیاده‌خواهی استکبار جهانی است، به گونه‌ای پیش برود که ملت ما همانند گذشته با سرافرازی و با افتخار از این فراز و نشیب‌ها عبور کرده و پیروزی جدیدی را رقم بزنند.
وی افزود: این همایش در یکصدمین سال تأسیس دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود و امیدواریم که ره آوردهای علمی و بین‌المللی خوبی به همراه داشته باشد.
دکتر حبیبی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه خوارزمی دارای ۱۵ دانشکده و ۹ موسسه پژوهشی و بیش از ۱۳ هزار دانشجو در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) است که حدود ۵۵ درصد از این دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند و امیدواریم که بتوانیم به عنوان یکی از دانشگاه‌هایی که پیشینه قابل توجهی در نظام آموزش عالی داشته است در عرصه رقابت بین‌المللی شدن و خدمت به جامعه به پیروزی‌های روز افزون دست یابیم.
در ادامه دکتر آیت‌اللهی رئیس انجمن فلسفه دین ایران برگزاری چنین همایش‌هایی را باعث بالندگی تفکر و اندیشه مخصوصاً در حوزه‌های دینی دانست.
وی افزود: فلسفه دین در ایران با گرایش‌های خوبی مواجه شده و مسیر خوبی را طی می‌کند؛ امیدواریم این مسیر بتواند به زایندگی بیشتر و به ارائه دیدگاه‌های عمیق‌تر و پیشتازتر کمک کند و برنامه‌ریزی برای این گونه گفت‌وگوها بیشتر شود و بسیار خوشحالم که سال به سال کیفیت مقالات بالاتر می‌رود و نسل جدیدی از اندیشمندان در جامعه متولد می‌شوند.
گفتنی است در این همایش صاحب‌نظران اروپایی از آکادمی علوم و هنر و استادانی از کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، اسلوانی و ایتالیا به ایراد سخنرانی پرداختند.
ل. س ۴۲/‏ ل.م ۵۴
 


( ۱ )