به همت دانشگاهیان دانشگاه سمنان انجام شد؛

ثبت بیش از ۱۸۰ اختراع و دریافت ۴۰ تأییدیه علمی اختراع

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵ کد : ۴۵۲۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۱۲
مسئول مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت بیش از ۱۸۰ اختراع و دریافت ۴۰ تأییدیه علمی اختراع به همت دانشگاهیان دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه خبر داد.
ثبت بیش از ۱۸۰ اختراع و دریافت ۴۰ تأییدیه علمی اختراع

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، داود معروفی با اعلام این خبر گفت: این اختراعات و تأییدیه‌های علمی توسط اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه سمنان در حوزه‌های مختلف مکانیک، برق، مواد، عمران، شیمی و با همکاری و حمایت پارک علم و فناوری و دانشگاه سمنان از سال ۱۳۸۵ صورت گرفته است.
وی افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با داشتن مجوز مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جزو مراکز معتبر دارای این مجوز در کشور است که نقش بسزایی در به ثبت رساندن اختراعات داخلی و بین‌المللی، طرح صنعتی و علائم تجاری توسط واحدهای فناور، اعضای هیئت علمی و دانشجویان و کارآفرینان دارد.
داود معروفی از انجام سالانه ۱۵۰ داوری ثبت اختراع در این مرکز برای عموم جامعه علمی کشور خبر داد و گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون ارزشیابی بیش از ۱۰۰ ثبت اختراع برای صدور تأییدیه علمی در این مرکز انجام شده است.
مسئول مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان خاطرنشان کرد: به منظور فرهنگ‌سازی و آشنایی صنعتگران، نوآوران و دانشگاهیان با قوانین و روش‌های ثبت اختراع، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعدد ثبت اختراعات داخلی و بین‌المللی، ثبت طرح صنعتی و علائم تجاری با مشارکت این مرجع در سطح دانشگاه و شهرستان سمنان برگزارشده است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۲ )