پژوهشکده گیاهان دارویی و معطر دانشگاه ایلام افتتاح شد

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵ کد : ۴۵۲۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۶۴
پژوهشکده گیاهان دارویی و معطر دانشگاه ایلام امروز (سه‌شنبه) با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار ایلام و رئیس دانشگاه ایلام افتتاح شد.
پژوهشکده گیاهان دارویی و معطر دانشگاه ایلام افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، در این مراسم دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام اظهار داشت: هدف دانشگاه ایلام اشاعه فرهنگ آموزش مهارت‌محور برای دانشجویان در همه رشته‌های تحصیلی است تا دانشجویان بعد از اتمام تحصیل دغدغه اشتغال یا گرایش صرف به اشتغال در بخش دولتی را نداشته باشند.
وی افزود: دانشگاه ایلام در سال‌های اخیر از یک مرکز آموزشی صرف خارج شده و به یک دانشگاه جامعه و اشتغال‌محور تبدیل شده و با اجرای طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه زمینه به کارگیری دانشجویان دانشگاه در این طرح‌ها فراهم شده است.
رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: به منظور اشتغال‌محوری و ارائه آموزش‌های مهارتی به دانشجویان در دانشگاه، کارگاه‌ها و مزارعی در حوزه‌های مختلف توسط استادان و دانشجویان ایجاد شده و محصولات تولید شده آنها از قبیل قارچ و گیاهان دارویی، به بازار عرضه شده است.
وی تأکید کرد: دانشگاه ایلام در سال‌های اخیر از رشد قابل توجهی در زمینه علم و فناوری و تبدیل دانش به ثروت برخوردار شده و به خودباوری تولید علم توامان با ثروت رسیده است.
دکتر علی اکبری درخصوص افتتاح پژوهشکده گیاهان دارویی و معطر این دانشگاه گفت: با توجه به ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و مشکلات استان ایلام، اولویت فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه ایلام در زمینه‌های نفت، گاز، منابع طبیعی، گیاهان دارویی و معطر و ریزگردها است. در این راستا با توجه به وجود انواع گیاهان دارویی در سطح استان، مجوز راه‌اندازی این پژوهشکده اخذ شد و ان شاء الله با اهتمامی که صورت خواهد گرفت، تحقیقات متنوع و خوبی در زمینه کاشت، داشت، برداشت، نگهداری و بازاریابی این محصولات انجام خواهد گرفت.
وی افزود: برای راه‌اندازی این پژوهشکده مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و برای تکمیل و خرید تجهیزات آزمایشگاهی نیز حداقل ۲۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴