فارغ‌التحصیل دانشگاه سمنان انحصار تولید کنترلر ویلچر برقی را از آمریکا گرفت

۰۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۴ کد : ۴۵۲۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۵۰
دانش‌آموخته رشته مهندسی برق-الکترونیک دانشگاه سمنان با تولید کنترلر ویلچر برقی، توانست تولید آن را از انحصار آمریکا خارج کند.
فارغ‌التحصیل دانشگاه سمنان انحصار تولید کنترلر ویلچر برقی را از آمریکا گرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، کنترلر ویلچر برقی، محصول الکترونیکی مورد نیاز در ویلچر‌های برقی است که مورد استفاده افراد دارای معلولیت و تولیدکنندگان ویلچر برقی قرار دارد، به تازگی انحصار آن از آمریکا خارج شده است و پژوهشگران ایرانی توانسته‌اند محصولی را بسازند که از نظر ایمنی و کارآمدی در حد برند‌های درجه یک جهانی محسوب می‌شود.
این محصول شامل مجموعه سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای کنترل و هدایت ادوات الکتریکی ویلچر برقی، با رعایت سطوح بالای حفاظت و ایمنی مورد نیاز در تجهیزات پزشکی است که به کاربری که توانایی راه رفتن ندارد، امکان حرکت می‌دهد.
طراحی و ساخت این کنترلر ویلچر برقی در حدود ۸ سال فعالیت تحقیقاتی و تخصصی طول کشیده است و در این مدت ضمن طراحی، تکنولوژیِ برند‌های مختلفی ارزیابی و مهندسی معکوس انجام گرفته است و محصول ساخته شده از نظر کارآمدی، ایمنی و اعتمادپذیری در سطح بسیار بالای فناوری قرار دارد.
از قابلیت‌های مهم و ممتاز این محصول، امکان برنامه پذیری در خانه و توسط کاربر است.
همچنین از آنجا که ویلچر‌های برقی بسیار گران قیمت هستند و خرید نقدی آن‌ها از عهده بسیاری نیازمندان خارج است، این کنترلر از یک «سیستم مدیریت هوشمند پرداخت اقساط» برخوردار است که زیر ساخت خرید و فروش اقساطی این محصولات را بدون نیاز به تامین چک و ضمانت‌های بانکی متداول فراهم می‌کند و هم اکنون در فرآیند ثبت اختراع قرار دارد.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )