با حضور سفیرجمهوری اسلامی ایران ، مراسم افتتاحیه رقابت های شطرنج دانشجویان جهان در امارات برگزار شد

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۳ کد : ۴۵۱۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۹۱
مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج دانشجویان جهان با حضور دکتر براتی سفیر ایران در امارات و نماینده وزیر فرهنگ و علوم امارات در محل برگزاری این مسابقات افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج دانشجویان جهان با حضور دکتر براتی سفیر ایران در امارات و نماینده وزیر فرهنگ و علوم امارات در محل برگزاری این مسابقات افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان جهان در امارات با حضور ورزشکاران زن و مرد 17 کشور در شهر ابوظبی آغاز شد و اعضای تیم ملی شطرنج دانشجویان ایران که با 8 نفر متشکل از 4 دانشجوی پسر و 4 دانشجوی دختر در این مسابقات شرکت کرده است، در دور نخست به مصاف حریفانی از روسیه ، سریلانکا ، افغانستان ، الجزایر ، و آفریقای جنوبی رفتند.
در دورنخست این رقابت ها تیم شطرنج دانشجویان ایران با کسب پنج  برد یک تساوی و دو شکست کارخود را آغاز کرد.
در بخش مردان ، استاد بزرگ"پویا ایدنی" بر موری کامبیز از کشور افغانستان پیروز شد. "امیررضا پور رمضانعلی" ، علی ناصر از الجزایر را از پیش رو برداشت و"نیما جوانبخت" ،لینا پاتیرانا ی سری لانکایی را شکست داد.
 در بخش دختران نیز"آتوسا پورکاشیان"  بر هانیه خلجی  غلبه کرد ، استاد بین المللی"غزل حکیمی فرد" ، واگوس راچله ماری ، حریف آفریقای جنوبی را برد و بازی  استاد بزرگ"میترا حجازی پور" با لاترچه سابرینا از کشور الجزایر مساوی شد.
در این مسابقات که قدرت های برتر شطرنج جهان در آن حضور دارند تیم های روسیه ،ارمنستان ، لهستان ، جمهوری چک  و ایران شانس های کسب عنوان قهرمانی به شمار می آیند.
تیم ملی شطرنج دانشجویان ایران با حمایت مالی و نام دانشگاه پیام نور  به این مسابقات اعزام شده است.
گفتنی است چهاردهمین دوره رقابت‌های قهرمانی شطرنج دانشجویان جهان از 21 تا 27 فروردین ماه در شهر ابوظبی امارات برگزار می‌شود.