با حضور سرپرست دانشگاه زابل ، نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری افتتاح شد

۲۴ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۱ کد : ۴۵۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۶۵
نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری دانشگاه زابل با حضور دکتر موسی بهلولی، سرپرست دانشگاه زابل در محل ساختمان دائمی نمایشگاه های این دانشگاه افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این مراسم سرپرست دان...

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری دانشگاه زابل با حضور دکتر موسی بهلولی، سرپرست دانشگاه زابل در محل ساختمان دائمی نمایشگاه های این دانشگاه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این مراسم سرپرست دانشگاه زابل از آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشکده ها، پژوهشکده های دانشگاه و گروه های آموزشی در محل دائمی نمایشگاه های دانشگاه زابل بازدید کرد.
دکتر بهلولی در این بازدید با بیان اینکه اکثر دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه قابلیت تجاری سازی دارند، اظهار امیدواری کرد:  با کاربردی  کردن این طرح ها و تحقیقات بایستی در راستای کسب درآمد برای دانشگاه گام  برداشت.
سرپرست دانشگاه زابل در بازدید از غرفه پژوهشکده تالاب بین المللی هامون اظهار داشت: باید تمامی دستاوردهای این پژوهشکده در راستای کیفیت بخشی و همچنین استفاده و بهره وری از پتانسیل تالاب باشد و سمت و سوی این تحقیقات اهم از پژوهش های دانشجویی و پایان نامه ها باید در جهت احیا و بهره وری بیشتر از تالاب هامون به کار گرفته شود.
سرپرست دانشگاه زابل با تاکید بر اینکه باید فعالیت های دانشگاه به سمت بومی سازی حرکت کند، اظهار داشت: دانشگاه زابل قطب علمی منطقه می باشد و پژوهش ها با توجه به نیاز های منطقه انجام گیرد تا شاهد رشد دانش بنیان در منطقه سیستان باشیم.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود پژوهشکده کشاورزی در این دانشگاه باید در خصوص تولید محصولات متناسب با نیاز و اقلیم منطقه گام برداشته و علاوه برنیاز سنجی بر روند عملیاتی کردن و تجاری سازی نیز تاکید شود.
سرپرست دانشگاه زابل در پایان این بازدید ارائه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه زابل را بسیار آموزنده و کاربردی خواند و از تمامی گروه ها، پژوهشکده ها و دانشکده ها که در ارائه توانمندی های پژوهشی خود حضور فعالی داشته اند، تقدیر کرد.