با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان ، نمایشگاه عرضه توانمندی های شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار افتتاح شد

۱۹ دی ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۷ کد : ۴۵۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۵
نمایشگاه عرضه توانمندی های شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در محل دانشگاه فناوری های نوین سبزوار افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وز ...
نمایشگاه عرضه توانمندی های شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در محل دانشگاه فناوری های نوین سبزوار افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه فناوری های نوین سبزوار آخرین دانشگاه راه اندازی شده در کشور می باشد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صدد می باشد تا از ظرفیت های موجود برای نیل به اهداف پیش بینی شده در سند توسعه کشور استفاده کند.
وی با اشاره به این که رسالت دانشگاه های نسل سوم انجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی و کارآفرینی می باشد گفت: در برنامه ششم توسعه برای ارتقای کیفی این دانشگاه ها برنامه های خوبی پیش بینی شده است تا خلا بین دانشگاه و صنعت بر طرف شود.
دکتر صدیقی در خصوص  دانشگاه فناوری های نوین سبزوار تصریح کرد: این دانشگاه می تواند با تکمیل برخی رشته های فنی مورد نیاز استان به رشد علمی و فناوری کشور کمک کند.
سپس دکتر جلیل وند رییس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار هدف از برپایی این نمایشگاه را برقراری ارتباط نزدیک‌تر بین واحدهای فناور دانشگاه و اعضای هیئت علمی و دانشجویان با حوزه صنعت و شرکت های دانش بنیان موجود در شهر سبزوار بیان کرد.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ بین اساتید و دانشجویان و واحدهای صنعتی به منظور بررسی چالش های موجود در ارتباط بین دانشگاه و صنعت را از اهداف دیگر این نمایشگاه برشمرد.
گفتنی است این نمایشگاه به مدت چهار روز از تاریخ هفده دی ماه  لغایت بیست و یک دی ماه در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار برپا می باشد و در آن شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار به معرفی محصولات و توانمندی های خود می پردازند.